Savanorių ugniagesių gretose – ir Kauno rajono seniūnai

Kauno rajono ugniagesių komandų gretas papildo vis daugiau savanorių. Penktadienį Laimutės ir Stasio Sadauskų sodyboje vyko mokymai būsimiems savanoriams ugniagesiams, kurie prisidės prie Kauno rajone esančių ugniagesių komandų.

Seminare dalyvavo septyniolika žmonių, tarp jų buvo seniūnijų vadovų, miškininkų, savivaldybės atstovų, taip pat atvyko penki svečiai iš Lenkijos – Krasnopolio, Punsko ir Smalėnų valsčių. Čia vyko teoriniai ir praktiniai mokymai, juos vedė Kauno rajono ugniagesių savanorių draugijos pirmininkas Klemensas Narkevičius.

Teorinėje seminaro dalyje buvo dėstoma ugniagesių istorija, pasakojama apie degias ir gesinamąsias medžiagas, kaip tinkamai naudotis gesintuvu, ką daryti pastebėjus gaisrą. Praktinėje dalyje susirinkusieji turėjo galimybę gesinti tikrą gaisrą. Dauguma gesintuvą rankose laikė pirmą kartą, todėl užgesinę ugnį džiaugėsi, kad pavyko įvykdyti užduotį.

K. Narkevičius pabrėžė, kad pirminė apsauga nuo gaisrų yra žmonių sąmoningumas: „Kuo daugiau visuomenė žinos, kokiais būdais saugotis nuo gaisro ir kaip elgtis jam kilus, tuo daugiau gyvybių ir turto pavyks išsaugoti. Saugumas prasideda nuo prevencijos.“

Seminaras finansuojamas vykdant „Interreg“ projektą „Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas, plėtojant savanorystę priešgaisrinės saugos srityje“. Visiems dalyvavusiems ir išklausiusiems 8 val. kursą gegužės 4-ąją, Šv. Florijono dieną, bus įteikti sertifikatai ir savanorių ugniagesių ženklai. Savanoriai bus pasirengę padėti gesinti gaisrus, vykdyti visuomenės švietimą gaisrų prevencijos srityje.

Kaimynėje Lenkijoje savanorių ugniagesių komandos yra gausios. Lietuva turi pavyzdį, kaip plėtoti šią sistemą.

Mokymus stebėję Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnybos direktorius Rytis Velžys ir jo pavaduotojas Algirdas Žandaras džiaugėsi, kad Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas rajono ugniagesiams skiria daug dėmesio. Meras taip pat priklauso savanorių ugniagesių komandai.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: