Šeimos stovyklavo prie Baltijos jūros

Rugsėjo 27–29 dienomis jau trečius metus iš eilės SBĮ Kauno rajono socialinių paslaugų centro skyriaus Dienos socialinės globos centras organizavo šeimų, auginančių negalią turinčius vaikus, savaitgalio stovyklą „Laikas kartu“.

Šeimos rinkosi Lietuvos paraplegikų asociacijos Monciškėse įkurtame ,,Landšafto terapijos ir rekreacijos centre” prie Baltijos jūros. Trijų dienų programa buvo ganėtinai intensyvi. Penktadienis skirtas šeimoms įsikurti ir susipažinti. Tėveliai gamino Šeimos žibintus, o vaikai leido didžiulius muilo burbulus. Vėliau šeimų nariai rinkosi į profesionalaus juoko jogos trenerio Stepo Šafranausko gal kiek neįprastą, bet nuotaikingą pamoką.

Šeštadienį stovykloje svečiavosi aromaterapeutė Rūta Špakauskienė, ji pasakojo apie eterinius aliejus ir suteikė galimybę juos išbandyti. Mamos domėjosi, kokie eteriniai aliejai padeda labiau sukoncentruoti dėmesį, nusiraminti ar gelbėja nuo peršalimo ligų.

Popietinėje dalyje stovyklautojus sveikino „Afrikos būgnai ir šokiai“ – veikla, leidžianti susipažinti su įvairiomis būgnų rūšimis ir kviečianti atsipalaiduoti, šokti bei ritmiškai mušti būgnus.

UAB „Aktyvistas“ šeimoms padovanojo pramogą – galimybę visą šeštadienį stovykloje važinėti velomobiliu.

Nors ruduo jau įsibėgėjo, tačiau rugsėjis padovanojo gražų orą ir šeimos šeštadienio vakarą leido prie laužo, galėjo pasigrožėti pačių sukurtais šeimų žibintais.

Paskutinę stovyklos dieną daugelį maloniai nustebino ebru paskaita. Tiek vaikai, tiek mamos ir tėčiai galėjo fantazuoti ir lengvai kurti gražiausius paveikslus ant vandens, juos vėliau perkėlė ant popieriaus.

Šeimos džiaugėsi stovykla ir galimybe kartą metuose susitikti kitoje aplinkoje, kartu pabūti, geriau pažinti vieni kitus ir pasidalyti turima patirtimi. Daugelis tėvų pripažino, kad auginant specialiųjų poreikių turintį vaiką daug sunkiau surasti laiko visai šeimai pabūti kartu. O kai laikas pripildytas įdomiomis ir naudingomis veiklomis, tuomet visada norisi sugrįžti vėl.

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos