Šeimos stovyklavo prie Baltijos jūros

Rugsėjo 22-24 dienomis SBĮ Kauno rajono socialinių paslaugų centro skyriaus Dienos socialinės globos centro darbuotojai pakvietė Kauno rajono šeimas, auginančias negalią turinčius vaikus, į šeimų stovyklą „Laikas kartu“. Pirmą kartą įgyvendintas sumanymas - trijų dienų stovykla vyko Lietuvos paraplegikų asociacijos įkurtame ,,Landšafto terapijos ir rekreacijos centre” Monciškėse prie Baltijos jūros.

Jau nuo penktadienio ryto Dienos socialinės globos centro darbuotojai laukė, pasitiko ir padėjo įsikurti į stovyklavietę atvykstančioms šeimoms. Po pietų stovykloje apsilankė svečiai iš UAB „Dego“ ir visi dalyviai buvo pakviesti į pajūrį, kur paplūdimyje, jūros bangoms skalaujant krantus, vaikai ir suaugusieji galėjo išbandyti lauko muzikos instrumentus: kurti, improvizuoti ar tiesiog klausytis, kaip muzikos garsai susimaišo su ramiu jūros ošimu.

Šeštadienį tėvai dalyvavo diskusijoje su psichologe apie tai, kaip šeimose yra paskirstomas dėmesys negalią turinčiam vaikui ir jo broliui ar sesei. Tuo metu vaikai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse ir kiekvienas kūrė savo „Šeimos žibintą“, kurie buvo įžiebti vakare.

Stovykloje tėveliai taip pat dalyvavo užsiėmime su kineziterapeute ir mokėsi šiaurietiško ėjimo technikos.

Per visas stovyklos dienas šeimos nariai ne kartą turėjo suvienyti jėgas ir įgyvendinti kūrybines užduotis. Jų metu piešė „Šeimos herbą“, kūrė „Šeimos namus“ iš gamtoje atrastų įvairiausių priemonių ir ieškojo atsakymų į įdomiausius klausimus.

Baigiantis stovyklai šeimos džiaugėsi galėję praleisti daugiau laiko kartu su kitomis šeimomis, pabendrauti rūpimomis temomis, atitrūkti nuo kasdienybės, skirti laiko sau ir tuo pačiu užsiimti kūrybine veikla su savo vaikais.

Tėvai išreiškė norą, kad tokia iniciatyva taptų tradicija ir kitais metais šeimos, auginančios vaikus su negalia, galėtų vėl susiburti.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos