Šeimų stovykla „Laikas kartu“

Rugsėjo 21–23 dienomis SBĮ Kauno rajono socialinių paslaugų centro skyriaus Dienos socialinės globos centras jau antrus metus iš eilės organizavo šeimų, auginančių negalią turinčius vaikus, stovyklą „Laikas kartu“.

Pagrindinis šios stovyklos tikslas – suburti šeimas ir paskatinti jas bendrauti tarpusavyje, per kūrybines veiklas skatinti pačios šeimos bendrystę. Kaip ir 2017 m. stovykla vyko Lietuvos paraplegikų asociacijos įkurtame Landšafto terapijos ir rekreacijos centre Monciškėse prie Baltijos jūros.

Pirmąją stovyklos dieną šeimos pradėjo kurdamos savo šeimos juostas iš įvairių gamtoje rastų priemonių. Šeimų nariai džiaugėsi turėdami galimybę užsiimti kūrybine veikla drauge su visa šeima, nes kaip patys įvardijo, dažniausiai tokiai tikslingai bendrystei nelieka laiko. Oras džiugino vasaros šiluma, todėl stovyklautojai visi drauge vakare ėjo palydėti besileidžiančios saulės. Siekiant stiprinti artimųjų tarpusavio ryšį, vakarą užbaigė kūrybinė užduotis „Šeimos traukinys“. Tai leido šeimoms geriau pažinti kitas šeimas.

Stovyklos metu šeimų laukė įvairios veiklos. Vaikai dalyvavo kaniterapinėje veikloje su „Maltos ordino“ savanorėmis ir jų terapiniais šunimis, o tėvai su Dienos socialinės globos centro kineziterapeute diskutavo apie vaikų sensorinį ugdymą. Vėliau bendrai veiklai kvietė odontologijos kabineto „Codantis“ odontologė ir burnos higienistė, jos teoriškai ir praktiškai pristatė dantų priežiūros svarbą. Muzikantas Linas Švirinas pasakojo apie muzikos poveikį žmogui, o jo atliekama gongų garsų terapija leido stovyklos dalyviams truputį atsikvėpti ir atsipalaiduoti net ir labiausiai įsitempusiems, nuolatinius spazmus savo kūne jaučiantiems vaikams ir jaunuoliams. Šeimos taip pat turėjo galimybę išbandyti savo jėgas akrojogos (akrobatinės jogos) pamokoje su trenere Julita Jakubauskaite, lavinant tiek jėgą, tiek lankstumą, atsipalaiduojant ir smagiai bendraujant.

Baigiantis stovyklai šeimos džiaugėsi galėdamos praleisti daugiau laiko kartu, diskutuoti rūpimomis temomis, skirti laiko vienas kitam bei pasisemti naujų idėjų, tarpusavio palaikymo.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos