Jaukūs saulėlydžiai „Rokų gerovėje“

Antradienį Girininkų kaime įsikūrusiuose „Rokų gerovės“ senelių namuose buvo aukojamos mišios už orią senatvę, o ant šventinio torto uždegta pirmoji šios įstaigos gimtadienio žvakutė.

„Tenka dažnai lankytis senelių namuose ir ten būna įvairių kvapų, o pas jus kvepia alyvomis. Tai nuostabu!”, – šypsojosi Išlaužo Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčios klebonas Vilius Sikorskas.

Tądien alyvos skleidėsi ant improvizuoto altorėlio ir už lango, jaukiame įstaigos kieme. Su alyvos sodinuku glėbyje į šventę atvyko ir Rokų seniūnė Dalė Žėkienė. Švara ir jaukumu dvelkė visos su meile prižiūrimos senelių namų patalpos.

„Stengiamės dirbti ne dėl pelno, o dėl to, kad pas mus žmonės jaustųsi kaip namie, kad jiems nieko netrūktų“, – kalbėjo „Rokų gerovės“ namų direktorė Virginija Petrauskienė.

„Laiminga visuomenė, kurioje darniai gyvena visos kartos. Vyresnioji karta mums ypač svarbi, nes iš jos semiamės išminties, vertingos gyvenimo filosofijos“, – kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Jis prisiminė, kad daug metų šiame pastate veikė mokykla, vėliau, sumažėjus vaikų skaičiui, ji buvo uždaryta. Vis dėlto senas mūrinukas neliko be paskirties. „Rokų gerovės“ priešistorė prasidėjo 2016 metais, kai Kauno rajono savivaldybės taryba pritarė sprendimui jame įrengti socialinę įstaigą. Panaudojus ES, savivaldybės ir privačias lėšas, pastatas buvo rekonstruotas ir modernizuotas, sutvarkyta aplinka.

Atnaujinus pastatą, įrengta 18 gyvenamųjų kambarių, užimtumo ir poilsio organizavimo patalpos, masažo ir procedūrų kabinetai, koplytėlė, administracinės patalpos, skalbykla, virtuvė, valgomasis, biblioteka, sanitariniai mazgai. Dabar „Rokų gerovės“ senelių namai yra vieni moderniausiu Kauno apskrityje. Čia sukurta 16 naujų darbo vietų, o dienas leidžia 21 senjoras, tačiau įstaigos vadovybė pasiryžusi jų priimti daugiau.

„Siekiame tapti inovatyvia, bendradarbiaujančia įstaiga, kurioje gera gyventi ir dirbti“, – kalbėjo V. Petrauskienė.

V.Makūnas pasidžiaugė, kad atokiame kaime įsikūrusi įstaiga tarnauja ne tik čia gyvenantiems seneliams, bet ir vietos bendruomenei. Pasibaigus karantinui, „Rokų gerovėje“ planuojama rengti kino seansus, sporto varžybas, mankštas, teikti daugiau kitų socialinių ir medicinos paslaugų.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos