Senjorai labiausiai trokšta žinių ir bendravimo

Prieš 10 metų savo veiklą pradėjęs Kauno rajono Trečiojo amžiaus universitetas (TAU) nesiliauja augti ir jau turi filialus 12-koje seniūnijų.

Aptarti TAU nueitą kelią antradienį į Raudondvario dvaro menų inkubatorių rinkosi šio universiteto vadovai, lektoriai, klausytojai, partneriai, Marijampolės ir Klaipėdos TAU atstovai.

Kauno rajono TAU rektorė Edita Žoromskienė pasakojo, kad iki COVID-19 pandemijos universitete mokėsi daugiau kaip 600 studentų, paskaitas skaitė daugiau 200 lektorių, įvairiuose renginiuose dalyvavo per 4 tūkst. įvairaus amžiau rajono gyventojų.

Į TAU priimami ne tik vyresnio amžiaus žmonės, bet ir visi, kas turi laisvo laiko – taip plečiasi universiteto interesų ir žinių laukas. Čia ne tik skaitomos paskaitos, vyksta diskusijos aktualiais klausimais, bet ir organizuojamos ekskursijos, kelionės po Lietuvą ir užsienio šalis, kultūros, sporto renginiai, protų mūšiai.

TAU veiklą finansuoja Kauno rajono savivaldybė, prie universiteto veiklos ženkliai prisideda ir Kauno rajono visuomenės sveikatos biuras, Socialinių paslaugų centras, mokyklos, kultūros centrai.

Į šventę atvykęs Kauno rajono meras Valerijus Makūnas tvirtino, kad tokia vyresnio amžiaus žmonių švietimo ir bendravimo forma pasiteisino. „Moksliniais tyrimais įrodyta, kad fizinis ir intelektinis aktyvumas ilgina gyvenimą, gerina jo kokybę. Bendravimas padeda išlaikyti visaverčius tarpusavio ryšius, geriau jaustis“, – kalbėjo meras.

V.Makūnas ragino ir toliau aktyvinti universiteto veiklą, į ją įtraukiant daugiau žmonių. „Lietuvoje mokosi tik 7 proc. vyresnio amžiaus žmonių, kai tuo metu Suomijoje šis rodiklis siekia 27 proc., o Švedijoje net 29 proc. Sekime kaimynų skandinavų pavyzdžiu“, – kvietė meras.

Apie aktyvumo įtaką gyvenimo kokybei kalbėjo ir patys senjorai, linkėdami vieni kitiems sveikatos ir kviesdami švęsti kiekvieną dieną.

Daug Kauno rajono senjorų ne tik mokosi, bet ir aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje, meno saviveiklos kolektyvuose, neatlygintinai dirba savanoriais. Aktyviausiems jų buvo įteiktos padėkos. Daug šiltų žodžių išsakyta ir universiteto vadovei E. Žoromskienei, prorektoriams, partneriams.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos