Šiemet startavęs „Geras baldų fabrikas“ jau planuoja plėtrą

„Siekdami įsitvirtinti rinkose, privalome nuolat tobulėti, todėl daug investuojame į įrangą ir šiuolaikinius logistikos sprendimus“, – tvirtino Rimas Varanauskas, vienos iš pirmaujančių Europoje baldų įmonių „Freda“ valdybos pirmininkas.

Pavasarį ši bendrovė Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) atidarė „Gerą baldų fabriką“, į kurį investavo 53 mln. eurų. Tai – didžiausia šių metų lietuviško kapitalo investicija Kauno rajone.

„Gerame baldų fabrike“ jau dirba 180 žmonių, o gamybos apimtys siekia 5 mln. eurų per mėnesį. Tačiau tai – tik tarpiniai rezultatai. Ateities planuose – 20 mln. eurų per mėnesį gamybos apimtys ir 260–270 darbo vietų.

„Plėtrai turime 5 ha sklypą, reikia tik į kitą vietą perkelti dujų vamzdį“, – fabrike apsilankiusiems Kauno rajono savivaldybėms vadovams pasakojo R. Varanauskas.

Pažangios technologijos ir automatizuotos linijos leidžia įmonei gaminti kokybiškus skydus, inovatyvus virinimas ultragarsu sujungia medienos medžiagas su plastiko komponentais, veikia UV LED džiovyklos.

Gamyklos generalinis direktorius Antanas Ėmužis tvirtino, kad pagrindiniais kriterijais renkantis technologinę įrangą buvo tvarumas, inovatyvumas ir efektyvumas.

„Gerame baldų fabrike“ daug dėmesio skiriama darbo sąlygoms, ekologijai. Gamybinėse patalpose beveik nėra dulkių, nesijaučia baldų pramonei būdingų chemikalų kvapų. Ne tik dažymo linijoje, bet ir daugelyje kitų gamybos procesų žmones vaduoja robotai.

Inovacijų ir plėtros direktorius Virginijus Brundza pasakojo, kad dalį technologijų ir logistikos sprendimų kuria vietos inžinierių grupė. „Siekiame iš kitų gamintojų išsiskirti inovatyvumu“, – pabrėžė direktorius.

„Geras baldų fabrikas“ yra geras ne tik savo produkcija, bet ir požiūriu į žmogų. Čia viskas apgalvota: darbo, poilsio vietos, maitinimas, higiena. Įmonės akcininkai šiltai bendrauja su kiekvienu darbuotoju. „Smagu, kad tokį šiuolaikinį verslą sukūrė ir aukštą organizacijos kultūrą diegia mūsų krašto verslininkai. Esate pavyzdys visiems“, – neslėpė susižavėjimo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

„Gerame baldų fabrike“ mokami atlyginimai yra didžiausi šalies baldų pramonėje, todėl darbuotojų kaita labai nedidelė.

Bendrovė turi savo paramos ir labdaros fondą, remia sportą, kultūrą, teikia labdarą. „Esame bendruomenės dalis, dirbame pelningai. Dalytis yra natūralu, tačiau norime tai daryti tyliai, be reklamos“, – šypsojosi R. Varanauskas.

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos