Skaitlingai šeimynai viename dviaukščiame name tapo ankšta

„Kai mūsų vaikai susiruošia į mokyklą, klega visa Sodininkų gatvė: tai jiems reikia su kaimynais paplepėti, tai šunį paglostyti“, – pasakojo Juragiuose gyvenanti Rasa Keturakienė. Kartu su vyru Kęstučiu ji turi sūnų ir dvi dukras, taip pat globoja visą būrį vaikų, kuriems pristigo šilumos jų gimtuosiuose namuose. Rasos globojamoje šeimynoje šiuo metu jų yra 11.

Pirmadienį visi susirinko namų svetainėje, nes buvo ypatinga proga: atvykęs meras Valerijus Makūnas už pasiaukojamą veiklą įteikė R. Keturakienei Kauno rajono savivaldybės medalį (pasižymėjimo ženklą). „Jūs atliekate nepaprastai svarbų darbą, kurį sunku kaip nors įvertinti“, – kalbėjo meras.

Kauno r. Socialinės paramos skyriaus vedėja Margarita Venslovienė pasakojo, kad globa yra šios šeimos vertybė, kurią Rasai įskiepijo jos tėvai Dalia ir Donatas Pažėros, praeityje patys užauginę tris vaikus ir ėmęsi globoti kitų tėvų apleistus mažylius.

Šeimyna gyvena dideliame dviejų aukštų name su rūsiu.

Kiemas dar nesutvarkytas, todėl jame laisvai bėgioja du juodi poniai – vaikų numylėtiniai.

Čia pat stovi „Mercedes Sprinter“ mikroautobusas, kurį šeimynai neseniai padėjo įsigyti Kauno rajono savivaldybė. „Vasarą važiavome į Palangą „Kautros“ autobusu. Reikėtų dar vieno mikroautobuso, tada sutilptume visi“, – kalbėjo Kęstutis.

Šeimyna valgo tik pačių gamintą maistą. „Per vasarą užsiauginame kelis šimtus vištų, kalakutų, skerdžiame du tris jaučius, penkias kiaules, patys gaminame dešras“, – vardijo Rasa, rodydama trijuose šaldytuvuose sukrautas gėrybes.

Dienos racionas irgi įspūdingas: mažiausiai šimtas kiaušinių, didžiulis katilas sriubos ir kitokio maisto.

Globojamieji turi visko, ko reikia laimingai vaikystei: jaukius kambarius, žaislų, dviračių, treniruoklių, biliardo stalą. Daugelis jų lanko sporto treniruotes, meno mokyklą. Almeda ir Titas –kylančios karatė žvaigždės.

Vaikai turi įvairių svajonių, o svarbiausiai – galimybę prisiglausti prie mamos, kuri žino, kaip tas svajones įgyvendinti.

R.Keturakienė įsitikinusi, kad itin svarbu rodyti vaikams tinkamą pavyzdį, supratimą apie šeimą, lavinti socialinius įgūdžius, o tam labiausiai pasitarnauja bendras darbas ūkyje. „Vaikai turi suprasti, kad gyvenimas yra nelengvas, tačiau viskas keičiasi į gera, jei esi motyvuotas ir atkakliai sieki tikslo“, – tvirtino globėja.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos