Skaitome Lietuvai – 2018

Siekdamas skatinti mokinių pilietiškumą ir kūrybiškumą, populiarindamas skaitymą kaip vieną iš aktyviai visuomenei būtinų bruožų, Kauno rajono švietimo centras baigia vykdyti Kauno rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus finansuojamą projektą – Garsinio skaitymo festivalis „Skaitome Lietuvai – 2018“.

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtame renginyje dalyvavo 11 rajono mokyklų: Akademijos Ugnės Karvelis, Babtų, Karmėlavos B. Buračo, Neveronių, Raudondvario gimnazijos, Garliavos Jonučių progimnazija, Lapių, A. Mitkaus, Šlienavos, Ežerėlio pagrindinės bei Raudondvario A. ir A. Kriauzų pradinė mokyklos.

Spalio mėnesį mokyklose vyko garsinio skaitymo renginiai, kurių dalyviai – 1–12 klasių mokiniai skirtingose amžiaus grupėse: 1–4 kl., 5–8 kl. ir 9–12 kl.

Kiekviena projekte dalyvaujanti mokykla išsirinko savo atstovus, kurie lapkričio 21 d. atvyko į pirmąjį Kauno rajono mokinių garsinio skaitymo festivalį.

Per šimtą dalyvių – mokyklų bibliotekininkų, mokytojų ir dvidešimt skirtingo amžiaus grupių mokinių komandų sugužėjo į Kauno rajono savivaldybės viešąją biblioteką.

Vienoje salėje mokiniai eksponavo savo kūrybinius darbus – piešinius, fotografijas, koliažus „Kodėl aš myliu savo mokyklos biblioteką“.

Konferencijų salėje vyko didžioji šventė, kurią nuotaikingai ir linksmai vedė Lietuvos teatro aktorius Eimutis Kvosčiauskas.

Aktorius, skaitovas Raimondas Lukšas skaitė žymaus prancūzų rašytojo Antuano de Sent Egziuperi klasika tapusios pasakos „Mažasis princas“ fragmentus, kvietė mokinius atpažinti matytas knygos iliustracijas. Puikus kūrinio perteikimas, aktorinis meistriškumas ir mokėjimas sudominti sužavėjo visus.

Mokinių pasirodymai buvo įvairūs: jie skaitė, deklamavo, vaidino, dainavo lietuvių autorių kūrinių ištraukas apie Lietuvą, jos gamtos grožį, praeitį ir dabartį, žmogaus santykį su tėvyne.

Gitara skambino ir savo kūrybos dainas atliko aktorius Henrikas Savickis.

Kiekvienas festivalyje dalyvavęs skaitovas dovanų gavo knygą ir Kauno rajono švietimo centro padėką.

Po festivalio mokiniai džiaugėsi renginiu, buvo kupini gerų emocijų, bet svarbiausia, sakė: „Norim dar“, klausė „ Ar kitais metais bus?“ Tai labai džiugina ir rodo, kad einame tinkama linkme. Tikrai sieksime, kad skaitymo festivalius galima būtų organizuoti ir tai taptų tradiciniu Kauno rajono renginiu.

 

 

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: