Kadagių slėnis suskambo trečią kartą

Kartą metuose suskambėjęs Kadagių slėnis tampa mistiniu ir suteikia žmonėms dvasinių ir fizinių jėgų. Šeštadienį jis suskambo jau trečią kartą. Šiais metais projekto režisierė L. Kalėdaitė Kadagio gerbėjus kvietė atgimti.

Kauno rajono perlu vadinamas pažintinis takas klegėjo:  nestigo muzikos ir teatralizuotų veiklų. Tvyrojusią atmosferą nusakyti sunku. Pirmykščiai žmonės, velniai, šamanė, laumė, paukštės, šokėjai, dailininkas, muzikantai  ir dievai savo improvizacijomis privertė žmones nurimti.

Pirmą kartą veiksmas vyko ir prieplaukoje – laumė plukdė lankytojų negandas tolyn, gilyn, kad šios niekada nesugrįžtų.

Siekdami populiarinti Kadagio idėją, šiais metais pasiekėme Akmenę ir į kūrybinę komandą  įtraukėme jauną aktorių trupę, kurią teatriniu keliu veda režisierė Andrėja Gričiutė.

Samylų kultūros centro renginių rėmėjas Audrius Banionis su žmona Lina svečius sutiko jau penktadienį. Margininkų kultūros menėje vyko vakaronė su bendruomenės nariais, jos metu užsimezgė graži pažintis.

Eugenijaus ir Inutės Strašinskų sodyboje apgyvendinta trupė tapo Margininkų šeimos dalimi: kaimo gyventojai palaikyti aktorių atvyko ir į slėnį.

Parengiamieji darbai prasidėjo ankstyvą rytą – Samylų kultūros centro dailininkė Ilona Virvilaitė taką įveikė dešimtis kartų ir ketvirtą popiet staigmenos jau laukė lankytojų.

Slėnio ambasadorius Antanas Nesteckis džiaugėsi nuveiktais darbais ir pažadėjo, kad slėnis ir toliau skambės, o Kadagys bus gerbiamas.

Saulę palydėjome virpančiomis širdimis – slėnyje suskambo Evelinos Sašenko balsas. Akordeono virtuozas Nerijus Bakula muzikos garsais persmelkė klausytojus iki sielos gelmių. Duetas iš slėnio parsiveš kadagio augalą ir pasodins jį namuose.

Rimantė Adomaitytė, Kauno rajono Samylų kultūros centro kultūrinių projektų vadovė

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos