Kaip įveikti pandemiją? Yra viena formulė

Ketvirtadienį Garliavos meno mokyklos koridoriuje nutįso tvarkinga eilutė. Pagal iš anksto sudarytą sąrašą čia buvo skiepijami prioritetinių grupių Kauno rajono gyventojai: senjorai, mokytojai, egzaminų laukiantys abiturientai.

Siekdami parodyti pavyzdį kitiems, į čia įrengtą vakcinacijos centrą atvyko Kauno rajono mero pavaduotojas Antanas Nesteckis ir savivaldybės administracijos direktorius Šarūnas Šukevičius, kartu einantis ne mažiau svarbias Ekstremalios situacijos operacijų centro vadovo pareigas.

„Pasitikiu mokslininkų sukurtomis vakcinomis ir tikiu, kad „AstraZeneca“ yra puiki vakcina. Turime vieną formulę suvaldyti pandemiją – žmonių sąmoningumą ir skiepus, tai ir eikime šiuo keliu“, – kalbėjo direktorius.

Pasiskiepiję direktorius su vicemeru sakė besijaučiantys puikiai ir sugrįžo tęsti suplanuotus darbus.

Kovo 31 dienos duomenimis, Kauno rajone dalinai paskiepyti 12 851 asmuo (13,17 proc.), pilnai – 5 468 (5,61 proc.). Panašūs vakcinavimo skaičiai ir Lietuvoje: dalinai paskiepyti 12,51 proc. gyventojų, o pilnai – 5,93 proc.

Šią savaitę antrąja vakcinos doze skiepijami 65 metų ir vyresni asmenys, taip pat švietimo įstaigų darbuotojai, abiturientai.

Kauno rajono savivaldybės gydytoja Milda Labašauskaitė informavo, kad šią savaitę gautos 1 832 vakcinos dozės, kitą savaitę planuojama gauti 4,5 tūkst. dozių

„Mūsų tikslas – visas gaunamas vakcinas panaudoti per savaitę. Trečiadienį pradėjo dirbti Pilėnų klinikos padalinys (Margirio g. 1C, Akademija), kuriame irgi veikia vakcinacijos centras. Tai leis paspartinti skiepijimo procesą“, – pasakojo M. Labašauskaitė.

Gydytoja užsiminė, kad šiuo metu sprendžiama, kaip padaryti patogesnį ir greitesnį švietimo įstaigų darbuotojų profilaktinį testavimą, kuris būtinas kas 7-10 dienų.

Naujausiais duomenimis Kauno rajone fiksuojami 214,3 „COVID-19“ ligos atvejai 100 tūkst. gyventojų. Lietuvoje šis rodiklis siekia 339,2. Pakaunėje koronavirusu serga 192 gyventojai, o pasveiko – 5 809. Per parą rajone nustatyta 20 naujų ligos atvejų.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos