Sniego gniūžtė Vilkijoje

Vilkijos žemės ūkio mokykloje lapkričio 3 – 5 dienomis vyko Kauno rajono mokinių projektas – stovykla „Sniego gniūžtė, Kauno rajonas 2017“.

Šių metų stovyklos iniciatoriai – prof. Antanas Goštautas, Visuomenės sveikatos biuro direktorius Laurynas Dilys, savivaldybės gydytoja Milda Labašauskaitė, Vilkijos žemės ūkio mokyklos vadovai. Renginyje dalyvavo rajono mokyklų 8 – 12 klasių mokiniai, daugiau nei 80 dalyvių.

„Sniego gniūžtė“ yra vienas iš pirmųjų tokio pobūdžio tęstinių narkotinių medžiagų vartojimo pirminės profilaktikos projektų Lietuvoje.

Jo prototipas atsirado prieš 20 metų JAV Ilinojaus valstijoje ir buvo pavadintas „Snowball“ („Sniego kamuolys“), nes tarsi riedantis ir vis daugiau didėjantis sniego kamuolys įtraukia naujų dalyvių.

Kauno rajono SBĮ Visuomenės sveikatos biuras nuo 2012 metų ėmėsi organizuoti stovyklą „Sniego gniūžtė, Kauno rajonas“.

Stovyklos uždaviniai yra mokyti mokinius bendravimo su bendraamžiais be psichotropinių medžiagų, suburti vyresnių klasių mokinius, jų tėvelius ir mokytojus kartu spręsti jaunimui iškilusias problemas.

Pagrindiniai prevencinės stovyklos principai yra mokinių sveikatos stiprinimas ir ankstyva lėtinių ligų prevencija. Tai pasiekiama grupiniuose užsiėmimuose, mokomuosiuose seminaruose.

Stovyklos dalyviai skatinami bendrauti ir linksmintis be alkoholio ir kitų svaigalų, geriau suprasti save ir kitus dalyvius. Be to, stovyklos dalyviai metodiškai ruošiami mokyti jaunesniųjų klasių mokinius nevartoti psichotropinių medžiagų.

Savivaldybės tarybos ir mero sekretoriato vyr. specialistas Antanas Bagdonas

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos