Spaudos diena paminėta „ab“ spaustuvėje

Tradiciškai Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną minėti domeikaviečiai rinkosi į pogindžio spaustuvę „ab“.

Kol visi rinkosi į Andziulių įrengtą amfiteatrinę „salę“ po atviru dangumi, po dideliu ir gražiu ąžuolu, atvykusius svečius pasitiko „Domeikavos seklyčios“ kapela  (vad. V. Stunžėnienė) su muzikine programa.

Prieš metus – kovo 16 d., Knygnešių dieną, Anapilin iškeliavo didis Domeikavos, Kauno rajono ir visos Lietuvos šviesuolis Vytautas Andziulis. Sunkiausiu Lietuvai laikmečiu ant savo pečių nešęs knygnešystės kryžių, V. Andziulis mirė dieną, įprasminančią būtent šią žygdarbišką misiją atlikusius žmones. Tad neatsitiktinai šiais metais buvo pasirinkta knygnešystės tema.

Įprasminti šią idėją padėjo Šakių rajono Griškabūdžio kultūros centro folkloro kolektyvas „Nova“ su vadove Nijole Šernevičiene. Jis parodė nuostabią teatralizuotą programą apie knygnešystę, jos svarbą, sunkumus, iššūkius ir pasiaukojimą. Programoje skambėjo autentiški kūriniai ir pasakojimai, perpinti šokiu.

Atvyko svečiai iš Kauno rajono savivaldybės. Mero sveikinimus perdavė A. Bagdonas, Vytauto Didžiojo karo muziejaus – muziejininkė A. Jurevičiūtė. Ji padėkojo Birutei Andziulienei už pasiaukojimą ir visai Andziulių šeimai už lietuviško žodžio saugojimą ir sklaidą.

Renginio metu skambėjo mišraus choro „Versmė“ (vad. R. Endriukaitienė) atliekami kūriniai.

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos