Sporto universitetas ir Kauno rajono savivaldybė įgyvendins bendrus projektus

Lietuvos sporto universiteto (LSU) rektorė, prof. dr. Diana Rėklaitienė ir Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas ketvirtadienį pratęsė 2012 m. pasirašytą bendradarbiavimo sutartį, kuri įgalins toliau plėtoti sveikos gyvensenos, sporto, mokslinių tyrimų ir neformalaus švietimo projektus.

LSU įsipareigojo sudaryti sąlygas savivaldybės specialistams kelti kvalifikaciją, neatlygintinai naudotis universiteto metodiniais bei materialiniais ištekliais, deleguoti savo specialistus į savivaldybės rengiamas konferencijas, seminarus, kursus, sporto ir kitus renginius.

Savivaldybė įsipareigojo pagal kompetencijas konsultuoti LSU personalą tobulinant studijų programas, esant poreikiui užsakyti mokslinius tyrimus ir testavimus sporto ir sveikatos stiprinimo srityse. LSU studentai galės atlikti praktiką Kauno rajono savivaldybėje.

„Mūsų kraštas pasižymi gražiomis sporto tradicijomis, užauginome ne vieną Lietuvos, Europos ir pasaulio čempioną. Įspūdingų laimėjimų yra pasiekę irkluotojai, rankininkai, dziudo imtynininkai, boksininkai, sportinių šokių, aerobinės gimnastikos atstovai, šauliai. Skiriame daug dėmesio  ir fizinio aktyvumo projektams, kuriuos padeda įgyvendinti ilgametė partnerystė su LSU“, -  pasakojo V. Makūnas.

Jau keletą metų vyksta Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro inicijuotos treniruotės senjorams, kurias veda universiteto treneriai. Šio projekto dėka įvairiose seniūnijose populiarėja zumba, pilatesas, gatvės šokiai, aerobika.

LSU mokslininkai Kauno rajone vykdo apklausas, atlieka mokslinius tyrimus. Savivaldybė skiria vardines premijas geriausiems iš Pakaunės kilusiems LSU studentams.

V. Makūnas pasakojo apie Kauno rajone atnaujinamus sporto aikštynus, kuriamą sporto infrastruktūrą. Vienas svarbiausių objektų – kartu su Lietuvos futbolo federacija Garliavoje planuojamas statyti pilnų matmenų futbolo stadionas.

Susitikime buvo diskutuojama ir apie Kauno rajono ir LSU galimybes vystyti bendrus švietimo projektus, galbūt steigti universitetines klases.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: