Moksleivius sutelkė tradicinė Jaunojo lyderio stovykla

Kiekvienais metais birželio mėnesį į Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) Ekonomikos ir vadybos fakultetą sukviečiami moksleiviai iš visos Lietuvos. Jie dalyvauja tradicinėje „Jaunojo lyderio stovykloje“, kuri šiemet vyko jau septintą kartą. Siekiant suteikti vyresnių klasių moksleiviams prasmingą vasaros atostogų praleidimą netuštinant tėvų piniginių, pasitelkiama Universiteto ir partnerių iniciatyva. Stovyklos partneriais šiais metais tapo Kauno rajono savivaldybė, Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centras, AB „Kauno grūdai“, Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacija bei LKSKA „Nemunas“.

Kaip ir kasmet Jaunojo lyderio stovyklos programą intensyviai ruošia Verslumo ugdymo centro vadovė Aistė Čapienė su puikia ASU dėstytojų ir studentų komanda, kurie stengiasi savo patirtimi pasidalyti su moksleiviais ir būti jaunaisiais vyresniaisiais lyderiais.

Ruošiantis šių metų stovyklai pagrindinis išsikeltas tikslas – ugdyti tiek moksleivių, tiek studentų lyderio gebėjimus, išmokyti giliau pažinti save, išsikelti ateities tikslus ir mokėti priimti nesėkmes, kaip gerąją patirtį siekiant tikslų.

Pasak Verslumo ugdymo centro ir stovyklos vadovės Aistė Čapienės, kiekvienais metais į stovyklą atvyksta vis imlesni, daugiau patirties įgavę vaikai, atsižvelgiant į tai keičiasi ir stovyklos programa. Norime, kad ji tikrai taptų naujos patirties vieta, dėl to nuolat ieškome būdų, metodų ir veiklų, kurios išpildytų mūsų siekius.

Jaunojo lyderio stovyklos globėja ASU Ekonomikos ir vadybos fakulteto dekanė prof. dr. Astrida Miceikienė teigia: „Moksleiviams mes tikrai siūlome įdomią ir prasmingą programą, tačiau labai svarbus bendradarbiavimas ir pačių mokyklų, kurioms siunčiame informaciją apie stovyklą, o jos noriai prisideda informacijos sklaida mokyklos bendruomenės nariams – moksleivių tėvams ir patiems mokiniams. Už tai esame išties labai dėkingi.“

Dėl gražaus bendradarbiavimo su Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centro direktore Aiste Sinkevičiene visa stovyklos komanda turėjo puikią progą pažinti Kauno marių regioninį parką apsilankydama lankytojų centre, sužinodama, ką slepia žalios marių akys, kaip vyko Nemuno virsmas mariomis ir pamatydama dramatišką užlietų kaimų istoriją.

Pasivaikščiojimas Žiegždrių geologiniu taku leido pažinti šio krašto gelmių istoriją, o kelyje atsiverianti atodanga užbūrė stovyklos dalyvius pasakišku kraštovaizdžiu. Ekskursijos vadovas Evaldas ne tik įdomiai papasakojo, bet ir išmokė miške pažinti augalus, kuriuos galima valgyti, o nuo kurių reikia laikytis atokiai, pasidalijo žolininkų žiniomis.

Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijos direktorės, ilgalaikės Ekonomikos ir vadybos fakulteto socialinės partnerės Editos Gudišauskienės dėka buvo gauta parama iš AB „Kauno grūdai“. Pasitelkdami jų skirta parama, greito paruošimo makaronais ir košėmis, stovyklos dalyviai smagiai organizuodavo naktipiečius bendrabutyje, o fotokonkursą „Aš ir Activus“ laimėjo mokinė Gabija Dručiūnaitė iš Kauno rajono Šlienavos pagrindinės mokyklos.

Geras šių metų oras leido sudaryti tokią programą, kurios metu stovyklautojai daugelį užduočių galėjo daryti lauke ASU teritorijoje, o paskutinį vakarą įveikti išbandymų žygį iki legendinio ASU ąžuolo, prie kurio vyksta stebuklai ir pasimeldus tinkamiems dievams išlaikomi visi egzaminai.

Stovyklos vadovė Daiva Pugevičienė, dirbanti Karjeros centre, sako, kad moksleiviams svarbu suprasti ir pažinti save, surasti savo kelią ir tikslą, pasirinkti norimą profesiją ir jaustis laimingiems. Stovyklos programą siekiama parengti taip, kad kiekvienas mokinys galėtų atsiskleisti individualiai kaip asmenybė, pažinti save komandinėse užduotyse, atrasti vidines stiprybes ir pripažinti savo gebėjimus.

Kita Jaunojo lyderio stovykla vyks 2019 m. Dažniausiai stovyklose vietų skaičius ribotas, todėl reikėtų sekti naujienas Verslumo ugdymo centro socialinio tinklo „Facebook“ profilyje arba informacija bus siunčiama mokykloms.

Jaunojo lyderio stovyklos organizatoriai

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos