Babtų kultūros centre vyko vaikų vasaros stovyklos ,,Vasaros paletė“

Birželio 25–29 dienomis vyko vaikų vasaros stovykla ,,Vasaros paletė“. Joje dalyvavo vaikai nuo 9 iki 13 metų iš vaikų gerovės centro,, Gynia“.

Jie turėjo puikią galimybę 5 vasaros dienas praleisti turiningai. Veiklų metu vaikai ne tik žaidė, bet ir su dideliu užsidegimu atliko kūrybines užduotis. Išradingai ir kūrybingai naudodami dekoratyvinius stiklo gabalėlius mozaikos technika dekoravo suvenyrų dėžutes, kūrė papuošalą, ornamentų raštais dekoruodami savo vardo raidę. Tekstiliniais dažais ant pasiūto drobinio maišelio štampavimo technika vaikai kūrė originalius ornamentus, taip sukurdami unikalius, vienetinius pirkinių krepšelius.

Edukacinis užsiėmimas su tautodailininke Rima Mikalauskiene suteikė galimybę mergaitėms pažinti audinių rūšis, jų technines savybes ir pačioms pasigaminti galvos papuošalus, naudojant įvairias audinių atraižas, karoliukus, juosteles.

Vaikai stovykloje susipažino su vietos menininkų darbais, apsilankė tautodailininkės R. Mikalauskienės kūrybinėse dirbtuvėse. Čia jie apžiūrėjo menininkės sukurtą skiautinių kolekciją ir artimiau susipažino su jos kūryba.

Veiklos ,,Gėlių žiedai“ metu vaikai apsilankė LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės instituto dekoratyvinių augalų kolekcijoje. Apžiūrėję įvairiaspalvius gėlių žiedus, jaunieji kūrėjai iš polisterinio popieriaus kūrė gėlių žiedus. Ši medžiaga puikiai dengiasi dažais ir formuojasi, todėl sukurti realistinį gėlės žiedą vaikams nebuvo sudėtinga. Jie išradingai formavo medžiagą ir drąsiai naudojo netikėtus spalvų derinius, taip sukurdami fantastinio grožio gėlių žiedus.

Stovykloje suplanuoti kūrybinės veiklos leido vaikams pajausti kūrybos džiaugsmą, pasitikėjimą savo jėgomis, suteikė daug teigiamų emocijų ir puikios vasariškos nuotaikos. Vaikai džiaugėsi savo sukurtais darbeliais ir galimybe juos pasilikti.

Projektą finansavo Kauno rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyrius. Autorė – Babtų kultūros centro dailininkė-scenografė Sigita Podeckienė.

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos