Unikalioms L. Striogos skulptūroms – kvietimas įsikurti Raudondvario dvare

90-ties metų sukaktį švenčiantis Nacionalinės kultūros premijos laureatas skulptorius ir dailininkas Leonas Strioga sulaukė Kauno rajono mero Valerijaus Makūno kvietimo įkurdinti nuolatinę darbų ekspoziciją Raudondvario dvare, o dalį skulptūrų panaudoti puošiant Pakaunės miestelių viešąsias erdves.
„Jūsų kūriniams atviros visos gražiausios Kauno rajono vietos: Raudondvario dvaras, Kačerginė, Kulautuva. Esu įsitikinęs, kad nuolatinė jūsų unikalių darbų ekspozicija turėtų didžiulę trauką“, - sveikindamas jubiliatą kalbėjo meras.
L.Strioga – monumentaliosios ir kamerinės skulptūros meistras, nepaliaujantis stebinti savo kūrybingumu. Šis menininkas labiausiai atpažįstamas iš unikalia kaltine technika sukurtų medinukų, kupinų šilumos ir istorijų iš gilios praeities.
Bene vyriausias Lietuvos skulptorius geba prakalbinti įvairias medžiagas – akmenį, metalą, medį. Vienas naujausių L. Striogos darbų – iš bronzos nulietas Jono Basanavičiaus biustas.
Menotyrininkų komplimentų sulaukė ir L. Striogos piešiniai, kuriuos, be kitų darbų, galima pamatyti Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje veikiančioje parodoje.
Raudondvario dvaro parką daug metų puošia L. Striogos akmeninis „Krivis“. Čia 2017 m. vasarą veikė ir mažosios skulptūros ekspozicija po atviru dangumi „Geležies amžius“.
Skulptūros kalbasi L.Striogos sukurta kalba, pasakodamos įdomiausias istorijas ir pranešdamos svarbiausias žinias iš praeities ir dabarties. "Į karužę ", "Karys", "Rūpestis", "Angelas", "Saulės žirgas", "Angelas su fleita", "Saulėtekis", "Klounas", "Šokėja" ir daugelis kitų darbų, buvo sukurti kūrybos procese dalyvaujant skulptoriaus sūnui Aidui Striogai.
V. Makūnas įsitikinęs, kad šios skulptūros labai pagyvintų Kauno rajono kurortinės teritorijos miestelių parkus, kitas viešąsias erdves.
L.Strioga įsitikinęs: dabartinis gyvenimo tempas – per greitas. Pasak skulptoriaus, tik neskubėdamas, susigyvendamas su savimi, aplinka žmogus tampa tikresnis. Kaip pačius tikriausius jis vardija jausmus: sąžiningumą, meilę, užuojautą, gėdą.
Šias vertybes L.Strioga tikina atsinešęs iš savo gimtinės - Medžiočių kaimo (Anykščių r.). Pasak menininko, kaime gyvenantys žmonės – nuoširdūs, geraširdžiai, tikri.
L. Strioga yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys nuo 1959 m., Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas (2001). Parodose dalyvauja nuo 1958 m.
Skulptoriaus kūrinių yra įsigiję Lietuvos, Lenkijos, Latvijos, Estijos, Rusijos dailės muziejai ir privatūs asmenys JAV, Vokietijoje, Prancūzijoje, Danijoje.
Už nuopelnus menininkas yra padovanotas ir Kauno rajono savivaldybės Garbės ženklu.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: