Viešojoje bibliotekoje – susitikimas su lietuviško kino ir teatro legenda

Lapkričio 21 d. Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje surengtos knygos „Smėlio pilys. Regimantas Adomaitis: vaidmenys, tekstai, laiškai“ sutiktuvės. Jose dalyvavo Lietuvos nacionalinės premijos laureatas Regimantas Adomaitis ir knygos autorė, teatrologė dr. Daiva Šabasevičienė.

D. Šabasevičienės knygoje plačiai pristatoma Lietuvos nacionalinės premijos laureato aktoriaus Regimanto Adomaičio kūrybinė veikla, apžvelgiami aktoriaus sukurti teatro ir kino vaidmenys, pateikiama teatrologinė jų interpretacija ir kritikos vertinimų spektras, skelbiami aktoriaus interviu, mintys, pasisakymai, esė, laiškai. Knyga iliustruota R. Adomaičio vaidmenų nuotraukomis.

„Adomaitis pasiūlė knygos pavadinimą - „Smėlio pilys“. Tai lyg metaforiška realybė, tačiau labai artima teatrui: smėlio pilys išlieka labai trumpai. Savo sieloje ir aktoriniame stote išlaikęs didelę ir garbingą praeitį, knygos herojaus pripažįsta aktoriaus gyvenimo paradoksą: „Saulutė pašildė - ir viskas subyrėjo. Jeigu apsiniaukusi diena, išlieka šiek tiek ilgiau - kokį pusdienį.“

Vakaro metu aktorius kalbėjo apie jausmus, kūrybą, dalinosi prisiminimais apie darbą teatre ir kine, atskleidė, kuo jam artimas ir brangus yra Kaunas.

Renginio dalyvių atmintyje dar ilgai išliks sodrus ir išraiškingas Regimanto Adomaičio balsas, subtilus humoras

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė R. Vasauskaitė

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos