Gegužės 25-oji – Tarptautinė be žinios dingusių vaikų diena

 

Ši diena pasirinkta dėl JAV sukrėtusios istorijos, kai 1979 metų gegužės 25 dieną šešiametis Etanas Patzas dingo be pėdsakų autobusų stotelėje eidamas į mokyklą, vos už poros kvartalų nuo savo namų. Dingusių žmonių šeimų paramos centro iniciatyva Lietuvos Respublikos Seimas 2006-aisiais įtraukė šią dieną į atmintinų dienų sąrašą. Vaikų dingimas yra reali, dinamiška, didelio masto problema visame pasaulyje. Per metus Europoje be žinios dingsta apie 250 000 vaikų. Oficialiais duomenimis, Lietuvoje 2019 m. I ketvirtį užregistruota 418 vaikų dingimo atvejų. 90 proc. visų dingusių vaikų sudaro pabėgimai iš namų.

Kviečiame Jus kartu paminėti šią dieną prisijungiant prie Dingusių žmonių šeimų paramos centro organizuojamų renginių.

PROGRAMA

2019 m. gegužės 24 d. (penktadienis), Vilnius

 10.30–11.00 val. Kartu su vaikais lankysime skulptūrą MAMA...! (Konstitucijos pr.12), skirtą dingusiems vaikams atminti. Raginame ir Jus aplankyti šią skulptūrą bei pakalbėti su vaikais apie tai, kokius sunkumus jie patiria, kokie pavojai jų tyko dingus iš namų, ką daryti pasimetus Lietuvoje ar užsienio šalyje.

 15.00–19.00 val. Visus kviečiame į Tarptautinę dingusių vaikų dienos paminėjimą, kuris vyks Žaliųjų ežerų g. 85, Vilnius. Kartu su vaikais sodinsime atminimo sodą dingusiems vaikams, kalbėsime apie saugumą, vaišinsimės arbata bei sumuštiniais. Atvykusiems dviračiais į renginį I–ojo policijos komisariato pareigūnai registruos gyventojų dviračius. Užregistruos Jūsų dviratę transporto priemonę: nepamirškite asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, dviračio įsigijimo dokumentus ir, žinoma, dviratį.  

 Negalinčiuosius atvykti taip pat kviečiame paminėti šią dieną visose Lietuvos ugdymo įstaigose. Mokytojai su auklėtiniais kviečiami spalvotais kaspinėliais, iš popieriaus išlankstytomis gervėmis ar vaikų nupieštais simboliniais rakteliais papuošti mokyklų kiemuose, miesto parkuose ir skveruose augančius medžius. Plaikstydamiesi vėjyje kaspinėliai, gervės ir rakteliai simbolizuotų laukimą ir viltį.

 Dingo vaikas? Skambink 116 000. Visoje ES veikiantis NEMOKAMAS pagalbos telefonas, skirtas dingusių vaikų artimiesiems ir pasiklydusiems, pasimetusiems vaikams. www.116000.lt         

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos