Tarptautinė laimės diena šiemet visus kviečia pakilti

Tarptautinė laimės diena, minima kovo 20 dieną, šiais metais vėl grįžta į Kauną ir Kauno rajoną – „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ kviečia ją minėti jau ketvirtą kartą.  Šiemet jos tema: „Metas pakilti“.

Gyvename labai neįprastu metu:  turėjome žaibiškai prisitaikyti prie pasikeitusio gyvenimo, o tai žmogaus emocinei būklei – didelis iššūkis.  Oficialūs Laimės dienos ambasadoriai ir organizatoriai Lietuvoje, „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022” komanda šiais metais Laimės dienos proga kvies įsigilinti į jausmus ir  sutelkti dėmesį į dalykus, teikiančius laimę. Net ir sunkiomis sąlygomis laimė nėra tolima, ji – šalia.

„Pasaulinės pandemijos metu ėmėme kitaip vertinti dalykus, kurie mums anksčiau atrodė natūralūs: susitikti su draugais, eiti į kiną ar spektaklį, lankytis galerijose ir muziejuose ar stebėti krepšinio varžybas sirgalių pilnoje arenoje. Kadangi jau kuris laikas tenka to atsisakyti, daugelio iš mūsų laimės koeficientas taip pat sumažėjęs. Todėl per šią Laimės dieną kalbėsime ir skirsime daug dėmesio mūsų emocijoms ir jausmams, o tuo pačiu kviesime pakilti ir atrasti būdų, kaip kūrybiškai ir saugiai praskaidrinti dabartinę kasdienybę”, – sako „Laimės dienos“ organizatorė Irutė Tumaitė.

Pasak I. Tumaitės, vos prieš dvejus metus visi švenčiantys Laimės dieną nebūtų tilpę į dvi Žalgirio arenas, o praėjusiais metais Laimės dienos šventimui pasiruošusios įmonės bei organizacijos  paskutinę minutę šventines veiklas turėjo perkelti į virtualią erdvę.

„Nors šiais metais susitikti vienoje vietoje ir vienu laiku vis dar negalime, tačiau vistiek galime švęsti laimę kūrybiškai. Todėl kviečiame visus, norinčius patirti laimę ar atnešti jos kitiems, pasitelkti vaizduotę ir papuošti savo biurą, namus ar transporto priemonę simboliais, vaizduojančiais  pakilimą: aitvarais, popieriniais lėktuvėliais, sparnų motyvais, gėlių pūkais, sukurti sveikos mitybos laimingų patiekalų išsinešimui, su seniai nematytu bičiuliu, pasirinkus mėgstamą maršrutą, praskrieti dviračiu, pakviesti kaimynus pusryčių, pietų ar vakarienės balkonuose ir bent vieną dieną prisiminti, kaip gera yra kartu valgyti. Būdų ir formų, kaip patirti laimę išties yra daug“, – saugiomis šventės idėjomis dalijasi I. Tumaitė.

Saugias laimės dienos idėjas ir norą dalyvauti galima registruoti iki kovo 5 d. el. paštu irute@kaunas2022.eu, užpildant registracijos formą:                    

Laimės dienos programa bus paskelbta „Kaunas 2022” interneto svetainėje kovo mėnesį.                    

 

Nuotraukos M. Plepio

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos