Tarptautinis chorų festivalis sujungė skirtingas šalis

Gegužės 18 – 21 dienomis praūžė tradiciniu tapęs Tarptautinis chorų festivalis „Šviesa amžinoji dainos“. Šis jau dešimtą kartą vykstantis muzikinis renginys sukvietė apie pusę tūkstančio dalyvių. Pradžioje buvęs respublikiniu festivaliu po penkių metų jau tapo tarptautiniu. Paskutiniais metais Jonavai susidraugavus su Samylų kultūros centru festivalis išsiplėtė savo ribas, o šiais metais tapo net keturių dienų festivaliu.  

 

Pirmąsias dienas Samylų ir Rokų gyventojų bei svečių ausis džiugino Gruzijos Zugdidi rajono savivaldybės „Odiši“ kultūros centro vyrų vokalinis ansamblis „Odoia“, kuris sulaukė daug aplodismentų, o legendinis kūrinys „Suliko“ ir gausaus pritarimo.

 

Trečioji festivalio dalis prasidėjo grandiozine šventine chorų eisena Jonavoje bei muzikinėmis dirbtuvėmis neįgaliesiems, kurias vedė Neįgaliųjų nacionalinio „Spalvų muzikos“ orkestro vadovai Romualdas ir Valerija Brūzgai bei Raimonda Janutėnaitė. Lankytojai mokėsi pajausti muziką ir atrasti tos muzikos spalvas. Metodikos esmė – sutartinėmis spalvomis žymėtos natos ir jų atitikmenys ant instrumentų. Šios dirbtuvės parodė žmonėms, kad net turėdamas negalią žmogus gali muzikuoti – taip, kaip daro ,,Spalvų muzikos“ orkestro nariai.

 

Vakariniame koncerte pirmą kartą Joninių slėnyje karaliavo jaunių, moterų ir mišrūs chorai iš Kauno, Palangos, Ukmergės, Linkuvos, Jurbarko, Raseinių, Vilkaviškio, Kazlų Rūdos, Babtų, Jonavos bei svečiai iš Gruzijos, Latvijos, Vengrijos. Trečią kartą choristams akompanavo Panevėžio pučiamųjų orkestras „Panevėžio garsas“, pirmą kartą savo programą atliko Neįgaliųjų nacionalinis „Spalvų muzikos“ orkestras. Pasak festivalio chorų programos sudarytojos, renginio vyriausios dirigentės Violetos Michelkevičienės, 2018 metais vyksianti Lietuvos Dainų šventė turėjo įtakos formuojant festivalio repertuarą. „Rinkome repertuarą pasitardamos su chorų vadovais, stengėmės įtraukti kuo daugiau 2018 metų Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos...“ kūrinių. Tai buvo tarsi mažoji Dainų šventė Jonavoje“, – akcentavo V. Michelkevičienė.Trečią kartą renginį vedė atlikėjai Deivis ir Renata Norvilai. Vedėjai susirinkusiuosius užbūrė savo pozityvumu ir energija, atliko keletą savo žinomų kūrinių.

 

Paskutinė tarptautinio festivalio diena Girionyse sušildė visų širdis. Festivalio baigiamajame koncerte džiugino savo nuostabiais šalies kūriniais svečiai iš Latvijos - Aizkrauklės kultūros namų moterų vokalinis ansamblis „Spidala“, vyrų vokalinis ansamblis „Est atnakšu“ ir mišrus vokalinis ansamblis, svečiai iš Vengrijos - Kossuth Lajas kultūros centro moterų choras ir šeimininkai -Samylų kultūros centro moterų vokalis ansamblis „Žaisa“. Koncerto pabaigoje dovana festivalio dalyviams - Kauno muzikinio teatro solistės Akvilė Garbenčiūtė koncertas.

 

Festivalis buvo turtingas ne tik suplanuotais koncertais, bet ir turiningomis ekskursijomis Kaune ir Kauno rajone, kurio metu sulaukėme netikėto Gruzijos vyrų ansamblio koncerto Pažaislio bažnyčioje. Bei seminaru, kurio metu savo šalies chorinės muzikos tradicijas patirtimi dalinosi vengrų ir latvių kolektyvų vadovai.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: