Tautodailininkas A. Teresius pelnė jau trečią Aukso vainiką!

Rokiškio krašto muziejuje paskelbti konkursinės liaudies meno parodos „Aukso vainikas 2017“ laureatai. Pasipuošti garbingiausiu Lietuvos tautodailės apdovanojimu siekė net 28 senųjų amatų tradicijas tęsiantys meistrai.
Konkurso komisija geriausiais metų menininkais paskelbė vaizduojamosios liaudies dailės meistrą Zenoną Skinkį iš Vilkaviškio, keramikę Virginiją Silvestrą Šufinskienę iš Kuršėnų ir skulptorių, kryždirbį Adolfą Teresių iš Garliavos.
Tai jau trečias A. Teresiaus Aukso vainikas. Pirmas įteiktas 2008 m., antras 2012 m. už kolekciją „Atlaidų diena“. Menininko darbai puošia daugelį Kauno rajono ir Lietuvos vietų.
Vienas naujausių garliaviškio darbų – atkurtos Lietuvos šimtmečiui su bičiuliais iš ąžuolo išskaptuotas Lietuvos himno tekstas.
A. Teresius taip pat yra Liongino Šepkos premijos laureatas (2001), firmos „Bosch“ ir žurnalo „Meisteris“ respublikinio konkurso nugalėtojas (2002),
Respublikinio prakartėlių konkurso Rokiškyje laureatas (2004), geriausias Kauno apskrities meistras vaizduojamojo meno nominacijoje (2006),
Metų garliavietis (2006), geriausias Kauno apskrities meistras kryždirbystės nominacijoje (2007).

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos