Teatrų festivalyje - svečiai iš Sakartvelo

Domeikavoje karaliauja teatras – čia jau antra diena vyksta kasmetinis, vienuoliktą kartą organizuojamas tarptautinis teatrų festivalis „Maskaradas“. Tai didžiausias tarptautinis teatro mėgėjų festivalis Lietuvoje, kurio sumanytoja ir organizatorė yra Stanislava Šumilaitė-Hana.

Pirmą festivalio dieną teatro mėgėjai išvydo Bajorų teatro, „Šnekutis“ (Rokiškio r.), Tauragės kultūros centro liaudies teatro bei svečių iš Sakartvelo Čiaturo miesto teatro spektaklius.

Šios dienos programa prasidėjo išeivių kartvelų mėgėjų teatro Nyderlanduose „Atinati“ spektakliu „Hellados“, kuris pastatytas pagal vieno žinomiausių Sakartvelo dramaturgo N. Dumbadzės parašytą apsakymą (režisierius Badri Tserediani).

Pasveikinti festivalio dalyvius ir žiūrovus šeštadienį atvyko ir festivalio globėjas, Kauno rajono meras Valerijus Makūnas bei ypatinga viešnia – Sakartvelo ambasadorė Lietuvoje Salome Shapakidze ir konsulas Rati Mamporia.

„Festivalis augo metai iš metų ir 2019 metais iš Voškonių persikėlė Į Domeikavą. Šiandien tai didžiausias tokio žanro teatrų festivalis Lietuvoje. Festivalio dalyvių geografija kasmet plečiasi, todėl džiugu, jog šįmet teatrų šventėje turime ir svečių iš Sakartvelo. Mūsų draugystė su Čaturo miestu tęsiasi jau ketverius metus. Tikiu, jog ji tęsis dar ilgus metus. Todėl noriu padėkoti ambasadorei už tarptautinių ryšių plėtojimą ir ilgametę draugystę su Sakartvelu“, – šventėje kalbėjo meras.

Savivaldybės vadovas pasidžiaugė, kad pakaunėje teatras yra gyvas ir prie to labai ženkliai prisideda festivalio organizatorė S. Šumilaitė-Hana. „Ačiū, kad tiek metų puoselėjate teatro žanrą šiame krašte. Visiems kūrėjams linkiu sėkmės ir kūrybinio potencialo“, – linkėjo V. Makūnas.

Pasveikinti teatralų iš Sakartvelo atvykusi ambasadorė teigė, kad kultūra suartina ir suvienija visas tautas. „Noriu padėkoti savo tautiečiams, kurie platina mūsų šalies kultūrą visame pasaulyje, jie yra puikūs mūsų šalies ambasadoriai“, – sakė S. Shapakidze.

Be kartvelų spektaklio, šios dienos festivalio programoje žiūrovai dar išvys Rūdiškių „Bajorų“ teatro (Trakų r.) bei Šakių kultūros centro „Zanavykų teatras“ spektaklius.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos