Garsus tautodailininkas jubiliejų paminėjo atidarydamas parodą

Kauno rajonas gali didžiuotis išskirtiniais žmonėmis, savo krašto patriotais, talentingais kūrėjais. Vienas tokių unikalių žmonių – Adolfas Teresius, švenčia savo 60-metį ir 40-ties metų kūrybos sukaktį. Šia proga Garliavoje gyvenantis medžio drožėjas sukvietė į savo darbų parodą Kauno rajono viešojoje bibliotekoje.

Pristatydamas parodą A. Teresius teigė, kad joje eksponuojama 15 Madonų iš 7 senų ąžuolų. Jauniausio ąžuolo amžius siekė 700 metų, vyriausiojo – beveik 5000 metų.

„Viskas buvo daryta savo malonumui. Bet pagalvojau, kad dabar yra tas laikas, kada šį malonumą reikia ištraukti į viešumą. Kodėl Madona? Kai kadaise pirmas seno medžio gabalas pakliuvo man į rankas, tai pusę metų nesugalvojau, ką daryti. Pradėjau mąstyti, kas man yra pati didžiausia vertybė? Ir galiausiai supratau, kad motinystė. Tai viena iš svarbiausių ir įdomiausių žmogiškų vertybių“, – kalbėjo menininkas.

A.Teresius – vienintelis iš Lietuvos tautodailininkų pelnęs net tris „Aukso vainikus“, jis yra Liongino Šepkos premijos laureatas, įvairių konkursų nugalėtojas.

Menininkas juokėsi, kad viskas jam gyvenime klostosi savaime: „Tiesiog pakliūvu tinkamu laiku į tinkamą vietą. Gyvenu atsipalaidavęs. Suspėju viską todėl, kad švenčiu sekmadienius, turiu pomėgių, hobių. Aš viskam turiu užtektinai laiko ir man jo dar lieka.“

A.Teresiaus rankose medis krikščionybės simboliais virsdavo dar sovietų okupacijos metais. Kai 1975 m. buvo sunaikintas Kryžių kalnas, tautodailininkas talkino jį atstatant iš išlikusių detalių ir nuolaužų. Dabar čia stovi per 20 menininko darbų.

1978 m. drožėjas prie Žemaičių Kalvarijos esančiame Panų kalne sukūrė pirmuosius koplytstulpius, juos 1980 m. kartu su unikalia medine koplyčia sunaikino sovietų valdžia.

Monumentalūs Adolfo darbai stovi Lenkijoje, Baltarusijoje, Danijoje, Belgijoje, Vokietijoje, JAV, Australijoje, Vengrijoje, Latvijoje, Rusijoje.

Per 40 metų menininkas sukūrė maždaug 400 darbų nuo 2 iki 7 m dydžio ir dalyvavo kuriant per penkias dešimtis skulptūrų parkų Lietuvoje ir užsienyje.

Kauno rajonas taip pat džiaugiasi Adolfo Teresiaus kūriniais, jų galima rasti beveik kiekvienoje seniūnijoje. Netoli Babtų esančiame Žalgirio parke puikuojasi įspūdinga Vytauto Didžiojo skulptūra, Ežerėlio slaugos namų kiemą puošia paukščio formos suolelis ir Rūpintojėlis. Viena naujausių Adolfo pilietinių akcijų – Garliavos Šimtmečio parke kartu su draugais iš ąžuolo išdrožtas Lietuvos himnas.

„Visa Kauno rajono bendruomenė didžiuojasi turėdama tokį talentingą kūrėją. Mums džiugu, kad Adolfas neslepia šių nuostabių darbų ir dalijasi jais tiek su pakaunės, tiek su visos Lietuvos ir  pasaulio žmonėmis. Asmeninio ir kūrybinio jubiliejaus proga linkiu, kad neišsektų fantazijos upė ir nepavargtų rankos“, – kalbėjo Kauno rajono mero pavaduotojas Paulius Visockas.

 

Tautodailininko skulptoriaus Adolfo Teresiaus kūrybos 40-mečiui skirta paroda nuo vasario 5 d. veikia Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Parodų salėje (Vytauto g. 21, Garliava).

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: