Tęsiasi Kauno rajono gerosios patirties sklaida – žinių sėmėsi ir Elektrėnų savivaldybės atstovai

Sausio 30 dieną Kauno rajone viešėjo Elektrėnų savivaldybės delegacija – Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Džeraldas Dagys, skyriaus specialistai, gimnazijų vadovai. Svečių vizito tikslas – pasisemti patirties mokinių maitinimo organizavimo srityje, susipažinti su Kauno rajono mokyklose vykdomais projektais, diegiamu bandomuoju švediško stalo mokinių maitinimo modeliu.

Svečiai lankėsi naujausioje Kauno rajono mokykloje – Raudondvario Anelės ir Augustino Kriauzų pradinėje mokykloje. Ši mokykla yra viena iš 18 Kauno rajono mokyklų, kurioje maitinimas organizuojamas visu ar daliniu švediško stalo principu. Čia įrengta nauja moderni valgykla ir virtuvė, sumontuota pradinukų ūgiui pritaikyta karšto maisto savitarnos linija, salotų baras. Mokyklos direktorė Daiva Misonienė kolegoms pristatė, kokie didžiausi iššūkiai mokyklos valgykloje buvo pirmąjį darbo mėnesį. Ji teigė, kad triūsas pasiteisino – dabar mokiniai daug noriau eina pietauti, darbų organizavimas virtuvėje ir valgykloje tapo sklandesnis. Svečiai stebėjo pradinukų pietų pertrauką, apžiūrėjo virtuvės ir valgyklos patalpas, bendravo su valgyklos personalu, mokytojais ir mokiniais.

Kauno rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Petkevičius svečius supažindino su Kauno rajono švietimo sistema, pristatė svarbiausius darbus ir didžiausius iššūkius 2020 metais. Vyr. specialistė Žydra Narbutienė ir Kauno rajono mokyklų vadovai pasidalijo su kolegomis savo įžvalgomis ir praktiniais patarimais, kaip geriau organizuoti mokinių maitinimo procesą, įtraukti mokytojus, tėvus ir visą mokyklos bendruomenę, kaip didinti sveikatai palankios mitybos žinių bagažą, siekti naujos kokybės ir maitinimo kultūros valgyklose.

Elektrėnų savivaldybės atstovai taip pat aplankė ir Vilkijos gimnaziją, čia stebėjo vyresnių klasių mokinių pietų pertrauką, ragavo savitarnos stalo patiekalus. Vilkijos gimnazija viena pirmųjų Kauno rajone pradėjo diegti švediško stalo principą. Gimnazijoje maitinimą organizuojančios Dalios Sutkevičienės įmonės vadovė teigė, kad jis pasiteisino su kaupu – praktiškai nebeliko maisto atliekų, mokiniai tapo mandagesni, pagerėjo jų valgymo kultūros įgūdžiai, sumažėjo socialinė atskirtis, mokinių aptarnavimas vyksta greičiau.

Svečiai iš Elektrėnų labai aktyviai domėjosi praktiniais ir finansiniais maitinimo organizavimo Kauno rajone aspektais. Kauno rajono atstovai atsakė į gausius svečių klausimus, supažindino su Kauno rajono pasiekimais ir kylančiomis problemomis. Elektrėnų savivaldybės atstovai teigė, kad vizitas pranoko jų lūkesčius, o įgyta patirtis ir naudingi patarimai labai padės tobulinti maitinimo organizavimo paslaugą jų savivaldybės mokyklose.

Elektrėnų savivaldybė papildė sąrašą savivaldybių, kurios pastaruoju metu itin dažnai atvyksta į Kauno rajoną semtis gerosios patirties maitinimo klausimais. Mūsų rajone jau lankėsi viso Kauno regiono, Panevėžio, Šiaulių, Klaipėdos, Alytaus, Plungės ir kitų rajonų savivaldybių atstovai.

 

Informaciją parengė vyr. specialistė Žydra Narbutienė

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos