Tolimiausioje Kauno rajono seniūnijoje žmonės jaučiasi saugūs

Tuo įsitikino Kauno rajono savivaldybės ir Kauno apskrities ir rajono policijos vadovai, aplankę beveik 50 km į vakarus nuo rajono centro nutolusios Čekiškės gyventojus. Bendruomenių susirinkimo metu buvo įregistruotos 3 naujos saugios kaimynystės grupės.

„Kauno rajone daugiausiai saugios kaimynystės grupių, net 22, įkurta Čekiškėje. Drąsiai sakau, kad jų atsiradimas daro įtaką nusikalstamumo mažėjimui. Praėjusiais metais ši seniūnija paskelbta viena saugiausių, o nusikalstamumas joje – mažiausias visoje pakaunėje“, – teigė Kauno rajono policijos komisariato (PK) viršininkas Aleksejus Chraminas.

Prieš bendruomenės susirinkimą meras V. Makūnas, Administracijos direktorius Š. Šukevičius, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato laikinai viršininko pareigas einantis E. Jablonskas ir Kauno rajono policijos komisariato viršininkas A. Chraminas apsilankė seniūnijos sodybose, kurios jau dalyvauja saugios kaimynystės programoje.

Viena aplankyta šeimyna džiaugėsi turinti pagalbos mygtuką, kuris leidžia greičiau ir patogiau išsikviesti pagalbą. Prieš daugiau nei 4 metus Kauno rajono seniūnijose pagalbos mygtukas išduotas per 100 neįgalių ar vienišų, senyvo amžiaus žmonių, kurie nuo gyvenviečių nutolę labiausiai. Čekiškėje juos gavo 10 gyventojų. Prireikus pagalbos, vieno mygtuko paspaudimu asmuo paskambina į Bendrąjį pagalbos centrą ir įvardija, kokios pagalbos jam reikia. Net ir nepavykus pasikalbėti operatoriai organizuoja pagalbą: iškviečia policiją ar greitąją medicinos pagalbą.

„Vertinant statistiką, jūs labai saugiai gyvenate. Esate puiki bendruomenė ir rodote gerą pavyzdį kitų seniūnijų ir net apskričių bendruomenėms“, – pasidžiaugė E. Jablonskas.

Kauno rajono teritorijoje šiuo metu veikia 264 saugios kaimynystės grupės, vienijančios apie 2500 gyventojų. Aktyviausiai į šį judėjimą įsitraukia Domeikavos, Vandžiogalos, Čekiškės, Garliavos ir Garliavos apylinkių seniūnijų gyventojai.

„Džiaugiuosi, kad šis projektas klesti ir daugėja įsitraukiančiųjų į jį. Mūsų saugumas yra viena didžiausių vertybių. Negalime gyventi tikėdamiesi, kad mus apsaugos kiti. Labiausiai jis priklauso nuo mūsų pačių“, – kalbėjo Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas. Ant Mero namų lango taip pat yra saugios kaimynystės lipdukas, kuris informuoja, kad teritorija yra stebima kaimynų.

Saugios kaimynystės grupės programa įtraukia bendruomenę į visuomenės saugumo veiklą ir skatina ją glaudžiai bendradarbiauti su policija bei savivaldos institucijomis. Tinkamai įgyvendintos programos mažina nusikaltimų skaičių – sumažėja vagysčių, įsilaužimų, vandalizmo bei sukčiavimo atvejų iki 80 proc.

Saugios kaimynystės grupes įkurti padeda bendruomenės pareigūnai. Reikia tik susiburti aktyviems namo, gatvės, nedidelio kvartalo gyventojams ir kreiptis į minėtus pareigūnus.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: