Kauno rajono trišalė taryba išrinko naują pirmininką

Šiandien Kauno rajono savivaldybės trišalės tarybos posėdyje nauju pirmininku išrinktas verslininkų atstovas, Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijos prezidentas Jonas Guzavičius.

Šiame poste jis pakeitė  Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos Kauno regiono centro pirmininkę Jovitą Jančauskienę, pasibaigus jos vadovavimo laikotarpiui. Trišalės tarybos pirmininkas renkamas šešiems mėnesiams rotacijos principu.

Trišalės tarybos nariai taip pat išklausė Kauno rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjo Alvydo Rimdeikos pranešimą apie žemės ūkio vystymąsi rajone ir Savivaldybės administracijos bendradarbiavimą su ūkininkais.

Žemės ūkyje dirba apie 24 proc. visų rajone dirbančių gyventojų, apie 70 proc. jų–augalininkystės srityje. Daugeliui tai – pagrindinis pragyvenimo šaltinis. Praėjusiais metais rajone buvo per 4,3 registruotų žemės ūkių ir kaimo valdų. A. Rimdeika atkreipė dėmesį, kad kasmet ūkiai didėja. 2017 m. vidutinis ūkio dydis buvo beveik 28 ha, tai yra daugiau nei Lietuvos vidurkis (apie 22 ha).

Kauno rajono savivaldybės administracija žemės ūkiui ir ūkininkams teikia visokeriopą pagalbą. Praėjusiais metais rajono ūkininkai rajono tarybos sprendimu bene vieninteliai šalyje buvo atleisti nuo žemės ūkio mokesčio. Daug dėmesio skiriama žemdirbių verslo sąlygoms pagerinti. Savivaldybė su rajono ūkininkų sąjunga rengia kasmetinius „Metų ūkio“ konkursus, tradicinę derliaus šventę „Rudens sambariai“ ir kt.

Posėdyje Trišalė taryba svarstė apie galimybę vietos gamintojų produkciją tiekti rajono mokymo įstaigoms, aptarė smulkiųjų ūkių perspektyvas.

Posėdyje dalyvavo Savivaldybės vadovai – vicemerai Jonas Gurskas ir Paulius Visockas, administracijos direktorius Antanas Nesteckis, jo pavaduotojas Šarūnas Šukevičius, mero patarėja Violeta Boreikienė ir mero sekretoriato vyr. specialistas Antanas Bagdonas.

Kauno rajono trišalę tarybą sudaro 15 narių, po penkis profesinių sąjungų, verslininkų ir Savivaldybės atstovus. Pagrindinė jos funkcija – nagrinėti socialines, ekonomines ir darbo rinkos problemas ir teikti siūlymus joms spręsti.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos