Trišalėje taryboje – dėmesys pandemijos iššūkiams, vandentvarkai ir vaikų poilsiui

Trečiadienį Raudondvario pilyje įvykusiame Kauno rajono savivaldybės trišalės tarybos posėdyje aptartos visuomenei aktualios problemos.

UAB „Giraitės vandenys“ direktorius Andrius Dzevyžis pristatė pranešimą apie vandentvarkos ūkio organizavimą pakaunėje.  Įmonė aptarnauja ir teikia paslaugas didesnėje rajono teritorijos dalyje. Sudaryta daugiau nei 10 tūkst. sutarčių su vartotojais, 4 tūkst. sutarčių sudaryta su gyventojais, kuriems teikiamas tik geriamasis vanduo. Direktorius tvirtino, kad 99 proc. tiekiamo vandens atitinka Lietuvos higienos normų reikalavimus. Bendras eksploatuojamų vandentiekių ilgis yra daugiau kaip 200 km, nuotekų tinklų – 300 km, paviršinių tinklų – 22 km.

„Per septynerius metus investuota beveik 26 mln. eurų, didžioji dalis šių lėšų gauti iš Europos Sąjungos, Kauno rajono savivaldybė skyrė 8,6 mln. eurų. Likusią dalį sudaro 1 mln. eurų valstybės lėšų bei „Giraitės vandenys“ investicijos,“ – teigė įmonės direktorius. Už šiuos pinigus 22 seniūnijose pakloti 73 km. vandens tinklų ir 114 km. nuotekų tinklų,  atnaujinami ir įrengiami arteziniai gręžiniai. A.Dzevyžis Trišalės tarybos nariams taip pat pristatė įmonės ateities planus.

Apie vaikų poilsio organizavimą vasaros metu ir pasirengimą naujiems mokslo metams pasakojo Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Petkevičius. Vasarą vaikams bus organizuojamos stovyklos. Išskirtos ir prioritetinės grupės, kad stovyklose galėtų dalyvauti socialinę atskirtį patiriantys, negalią turintys vaikai.

Pasirūpinta ikimokyklinio amžiaus vaikais, kurių tėvai dėl darbo negali skirti vaikams pilnos priežiūros. Tėvų pageidavimu vaikus leisti į darželius bus galima ir vasarą.

Skyriaus vedėjas kalbėjo ir apie artėjančio rugsėjo keliamus iššūkius. Kauno rajone didėja ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikų skaičius. Akcentuota, kad eilėse patekti į darželius laukia 957 vaikai. Didelis ugdymo vietų stygius juntamas Akademijos, Domeikavos, Užliedžių seniūnijose.

Apie Covid-19 pandemijos situaciją Kauno rajone pranešė savivaldybės Gyventojų aptarnavimo ir dokumentų valdymo skyriaus darbuotoja Gabrielė Auškalnytė. Sergamumo rodikliai Kauno rajone mažėja, birželio 9 d. duomenimis pastarųjų 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra 127,1.

Šiuo metu pakaunėje veikia 5 vakcinavimo centrai (Garliavoje, Akademijoje, Domeikavoje, Vilkijoje, Raudondvaryje), kuriuose skiepijami įvairių amžiaus grupių gyventojai. Darbuotojų vakcinavimas organizuotas 94 pakaunės įmonėse.

Trišalės tarybos posėdyje dalyvavo Savivaldybės vadovai – meras Valerijus Makūnas, vicemeras Antanas Nesteckis, administracijos direktorius Šarūnas Šukevičius, jo pavaduotojai Rūta Černiauskienė ir Mantas Rikteris, mero sekretoriato vyr. specialistas Antanas Bagdonas.

Tarybą sudaro profesinių sąjungų nariai, verslininkai ir Savivaldybės atstovai. Pagrindinė tarybos funkcija – nagrinėti socialines, ekonomines ir darbo rinkos problemas ir teikti siūlymus joms spręsti.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: