Trumpiausią naktį – renginių fiesta Kauno rajone

Ilgiausią metų dieną ir trumpiausią naktį, birželio 23-ąją, Pakaunės gyventojai pasitiko pindami vainikus, dainuodami, šokdami ir žygiuodami dviračių parade. Joninių renginiai vyko keliose skirtingose rajono vietose.

Ringaudų bendruomenė paparčio žiedo nusprendė ieškoti kartu su savo artimais kaimynais – Aleksoto gyventojais. Prieš beveik dešimtmetį pastatytas tiltelis per Marvelės upelį, sujungė Kauno miesto ir rajono savivaldybes. Tai paskatino dvi kaimynines seniūnijas artimesniam bendravimui.

„Savo draugystę anksčiau puoselėdavome tik talkose, o nuo šiol – ir šventėse“, – džiaugėsi renginio vedėja Liukrecija Navickienė.

Šventė prasidėjo nuo rago gaudimo ir simboliniu Kauno rajono bendruomenės perėjimo tilteliu į kaimynų teritoriją. Bendruomenei atstovavo vicemeras Paulius Visockas, administracijos direktoriaus pavaduotojas Mantas Rikteris, Kauno rajono savivaldybės tarybos nariai, seniūnė, EKC Ringaudų laisvalaikio salės liaudiškų šokių ansamblis „Rasa“ ir folkloro ansamblis „Ringauda“. Kitoje tiltelio pusėje juos pasitiko Aleksoto bendruomenės centro liaudiškos muzikos ansamblis „Svirbė“. Visi atvykę į šventę turėjo praeiti pro žolynais papuoštus vartus, apsiplauti veidą ir rankas.

Joninės Kačerginėje, kaip ir kasmet, sutapo su miestelio švente „Kačerginės kurorto vasara“. Skambant Kauno pučiamųjų orkestro „Ąžuolynas“ kūriniams, vedant šokėjoms, į Liepų parką atriedėjo tradicinis dviračių paradas. Šįkart jis kiek kitoks – visos transporto priemonės puoštos žolynais, apkaišytos vasariškomis gėlėmis. Įspūdingiausiai pasipuošusius simboliniais prizais apdovanojo krepšininkas Adas Juškevičius.

Susirinkusiųjų pasveikinti atvykęs Kauno rajono mero pavaduotojas Paulius Visockas pastebėjo, kad yra ir daugiau progų, kurias reikia paminėti.

„Praėjusiais metais mes nespėjome užbaigti „Kačerginė – Mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2020“ projekto. Per šiuos gražius metus kraštiečiams padovanojote 25 renginius, iš jų net 3 – tarptautinius. Savo vardą garsinote ne tik Pakaunėje, Lietuvoje, bet kartu su „Kaunas ir Kauno rajonas – Europos kultūros sostinė 2022“ renginiais nuskambėjote ir Europoje. Žinau, kad kitais metais dar turėsite, ką parodyti pasauliui“, – kalbėjo vicemeras.

Renginio dalyviai visą vakarą galėjo grožėtis Kačerginės tapytojos Rodica Morari paroda „Laimės spalvos“, įsiamžinti Mato Laužadžio fotoateljė, o mažieji sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse.

Švęsti trumpiausią metų naktį kvietė ir Seniavoje esančio III Kauno tvirtovės forto bendruomenė. Būtent Joninių šventimas šioje vietoje pieš 9 metus padėjo atgimti III forto teritorijai ir tapo bendruomenės traukos centru, įvairių veiklų ir projektų įgyvendinimo vieta.

Visą dieną organizatoriai dalyviams siūlė įvairių veiklų: Joninių kliūčių ruožą, apsilankyti ekskursijoje Lietuvos kariuomenių uniformų muziejuje, pasiklausyti grupės „Evara“ koncerto.

Visgi prasidėjusi audra sutrukdė uždegti tradicinį laužą, neįvyko ir vaidilučių procesija. Tačiau šventinės nuotaikos tai nesugadino, o nuo lietaus ir stipraus vėjo visus saugojo tvirtos mūrinės forto sienos.

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos