Raudondvario dvare pažiro turizmo smaragdai

Ketvirtadienį Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje įvyko renginys, kuriame buvo apdovanota 10 Kauno rajone turizmą puoselėjančių asmenų ir organizacijų. Apdovanojimus „Kauno rajono turizmo smaragdai 2022“ surengė Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centras, juos įteikė šios įstaigos direktorė Raminta Popovienė ir meras Valerijus Makūnas.

Smaragdus simbolizuojantys prizai įteikti gidei Linai Čekanauskienei, sukūrusiai Raudondvario dvaro grafienės Rozalijos personažą, bei pėsčiųjų žygių organizatoriui Pauliui Vilkevičiui.

Kauno tvirtovės parko III forto komandai padėkota už temines ekskursijas, menininkų parodas ir „Stempunko“ festivalį.

Raudondvario dvaro direktorės Snieguolės Navickienės atliktų darbų sąrašas - vienas įspūdingiausių: čia rengiami pažintiniai renginiai vaikams, edukacijos, sėkmingai vystomas tarptautinis bendradarbiavimas, vyksta tūkstančius lankytojų pritraukiančios šventės. Už Raudondvario dvaro žirgyno sutvarkymą ir pritaikymą menų inkubatoriaus veiklai dvaro direktorė yra pelniusi prestižinį Europos kultūrinio turizmo tinklo ECTN apdovanojimą. Pernai Kalmaro pilyje (Švedijos Karalystė) vykusioje tarptautinėje konferencijoje Raudondvario dvaras buvo priimtas į Pilių ir muziejų aplink Baltijos jūrą asociaciją. Jau netrukus Raudondvaryje vyks šios organizacijos forumas.

Kauno rajono viešoji biblioteka šiemet pasižymėjo sukurdama net keletą virtualių turistinių turų. Už aktyvią edukacinę veiklą prizas įteiktas bibliotekos direktorei Irenai Stančiauskienei.

Kačerginės seniūnei Aistei Ivanovaitei-Petraitienei „Turizmo smaragdas“ atiteko už kuriamą patrauklų kurortinio miestelio įvaizdį.

Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro direktorius Laurynas Dilys apdovanotas už įvairiose seniūnijose rengiamas nemokamas treniruotes ir vaisingą partnerystę su Turizmo ir verslo informacijos centru.

Už drąsų verslo startą „Turizmo smaragdas“ įteiktas 21-erių metų studentui Emiliui Grigoniui, Kačerginėje įkūrusiam piceriją „Kumeliuko sapnas“. Šioje užeigoje per dieną iškepama daugiau kaip 100 picų, ją pamėgo ne tik vietos gyventojai, bet ir turistai.

Stipriu turistinės traukos objektu tapo ir šalia Kačerginės dviračių tako įsikūrusi Gintarės bei Gyčio Ramanauskų užeiga „Piliakalnio kiemelis“. Čia ne tik galima pasmaguriauti desertais, bet ir pasigrožėti įstabiu kraštovaizdžiu.

Kaimo turizmo sodybos „Onupis“ vadovei Kristinai Jurevičiūtei padėkota už svetingai priimamus piligrimus.

Padėkos buvo įteiktos ir keliems pasižymėjusiems turizmo sektoriaus darbuotojams.

Meras V. Makūnas pasidžiaugė, kad turizmas tampa Kauno rajono vizitine kortele: sparčiai gražėja kurortinės teritorijos miesteliai, atsiranda naujų traukos objektų, tokių kaip neseniai Zapyškyje atidaryta fotomenininko Antano Sutkaus galerija po atviru dangum arba kultūrai pritaikyta žemkasė „Nemuno 7“.

Kauno rajone tvarkomi piliakalniai, tiesiami dviračių takai, populiarėja pramoginė laivyba.

Vystyti turizmo sektorių padeda ir tarptautiniai ryšiai. Praėjusią savaitę Kauno rajono TVIC pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Pietų Moravijos Bata kanalo direkcija, tarptautinius projektus įgyvendina Raudondvario dvaras.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: