Generolas S. Greičius: „Viskas keičiasi į gera, kai pradedame suvokti, kad esame bendruomenė“

„Turime 9 komandas. Įgyvendinome ne vieną projektą su kolegomis lenkais. Pavyko atnaujinti gaisrinių pastatus, technikos parką, įsigyti įrangos, todėl gaisrus gesiname greičiau ir efektyviau. Jei reikia pagalbos, skubame ir į kaimynines savivaldybes. Viso to nebūtų be pilietiškos bendruomenės ir nuolatinio Kauno rajono vadovų dėmesio“, - Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) vadui, generolui Sauliui Greičiui raportavo Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnybos vadovas Rytis Velžys ir jo pavaduotojas Algirdas Žandaras.

Kauno rajonas – pirmoji Lietuvos savivaldybė, kurioje Vakarų Europos šalių pavyzdžiu atsirado savanorių ugniagesių komanda 

R Velžys pasakojo, kad savanoriai bendruomenės gyvenime vaidina vis didesnį vaidmenį. Šiandien jų Kauno rajone yra jau 106. Šiame būryje daug jaunimo, ūkininkų, verslininkų. Neretai į gaisrus jie skuba su traktoriais, kita technika.

Yra ir ypač pasižymėjusių. Pavyzdžiui, savanorio, Vandžiogalos seniūno Vytauto Šniaukos pastangomis nuo liepsnų buvo apsaugota saulės jėgainė.

Pernai savanoris Gražvydas Prostenas kartu su Lapių komandos ugniagesiu Vilium Galinausku išgelbėjo Drąseikių karjere skendusį jauną vyrą.

Pavyzdį rodo ir Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas. Jis ne tik savanoris, bet ir ugniagesių globėjas. Mero iniciatyva ugiagesiams buvo pasiūtos naujos uniformos, savivaldybės vadovas inicijuoja įvairias saugumo programas, motyvuoja jaunimą.

V Makūnas prisiminė, kad savanoriškos veiklos idėja kilo pasižvalgius į kaimynus lenkus, vokiečius, austrus, kur ši tradicija gyvuoja šimtmečius. „Nuoširdžiai džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad Kauno rajone susikūrė pirmoji savanoriška ugniagesių komanda. Ir tai – ne atsitiktinumas, nes mūsų krašto žmonės labai bendruomeniški“, - kalbėjo meras.

Į savanorių gretas įsiliejo nemažai žinomų žmonių. Tai ūkininkas Antanas Juočionis, verslininkai Arūnas Staškauskis, Kęstutis Gumauskas. Jų pavyzdžiu pasekė jaunimas. „Šiems žmonėms neatlygintina tarnystė – garbė ir pareiga. Ne veltui ugniagesiai turi didžiausią visuomenės pasitikėjimą“, - kalbėjo V. Makūnas

S. Greičius taip pat pabrėžė pilietiškumo reikšmę. „Ne tik gesinant gaisrus, bet ir kitose gyvenimo srityse viskas smarkiai keičiasi, kai pradedame suvokti, kad esame bendruomenė, kai jaučiame atsakomybę už tai, kas vyksta aplinkui“, - kalbėjo generolas.

S. Greičius ir jį lydėjęs Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Vidas Barauskas aplankė Vandžiogalos ugniagesių komandą, kur apžiūrėjo atnaujintą gaisrinės pastatą, spaudė rankas vietos didvyriams ir diskutavo apie tarnybos ateitį.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos