Ugniagesių profesinėje šventėje – apdovanojimai ir padėkos už pasiaukojamą darbą

Penktadienį Poderiškių kaime vyravo šventinė nuotaika. Čia, po dviejų metų pertraukos, paminėti praėjusios Ugniagesių globėjo Šv. Florijono dienos rinkosi Kauno rajono ugniagesiai.

825 – toks ugniagesių iškvietimų skaičius užregistruotas 2021 metais pakaunėje. Daugiau kaip 300 iš jų – dėl gaisrų. 15 išgelbėtų gyvybių: 6 gaisruose, 7 gelbėjimo darbuose. Gaisruose žuvo 3 žmonės (2020 m. – 7).

„Iškvietimų skaičius per praėjusius metus atskleidžia, kokie esate svarbūs. Dvigubai sumažėjęs žuvusiųjų skaičius rodo, kad gebate atvykti laiku. Nuoširdžiai dėkoju jums už sunkų, pasiaukojamą darbą ir savanorystę, kurios reikšmę sunku pamatuoti“, – ugniagesių bendruomenei kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Profesinės šventės proga ugniagesiai sulaukė mero padėkų. Už aktyvų bendradarbiavimą priešgaisrinės saugos srityje plaketės su rajono simbolika įteiktos Kauno Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Garliavos komandos viršininkui Raimondui Lingiui ir Kauno Priešgaisrinės gelbėjimo valdymos VPPS vyr. specialistui Dainiui Abalmasovui. Už nepriekaištingą ilgametį darbą priešgaisrinėje tarnyboje plaketės sulaukė Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnybos vyr. specialistė Kristina Žižienė.

Mero padėkomis už nepriekaištingą pareigų atlikimą apdovanoti Lapių ugniagesių komandos ugniagesiai Virginijus Medušauskas ir Vytautas Šareika, už aktyvią savanorišką veiklą – savanoriai Ričardas Raubūnas, Svajūnas Staniulis, Gintautas Baltrimas ir Mindaugas Danėnas.

Savanoriškoje priešgaisrinėje veikloje dalyvaujantis meras V. Makūnas taip pat sulaukė apdovanojimo už nuolatinę pagalbą ir savanorystės skatinimą. Kauno rajono priešgaisrinė saugos tarnybos vadovas Rytis Velžys merui įteikė pasižymėjimo ženklą.

R. Velžys pastebėjo, kad Lietuvoje tik dabar pradedama kalbėti apie savanorystės svarbą priešgaisrinėje srityje.

„Mūsų rajone savanorių ugniagesių tarnyba sėkmingai veikia jau 6 metus. Valstybės mastu – savanorystė šioje srityje dar tik žengia pirmuosius žingsnius“, – teigė Rytis Velžys.

Šiuo metu, gesinant gaisrus Kauno rajone, kartu su profesionalais dalyvauja jau daugiau kaip 100 savanorių. Jie yra ypač svarbi saugumo grandis, nes leidžia ne tik greičiau lokalizuoti išplitusias liepsnas, bet taip pat gali tiksliau pasakyti, kaip nuvykti į vietą, kiek žmonių namuose gali būti, nes dauguma savanorių – vietiniai gyventojai.

Į šventę pasveikinti kolegų atvyko ir ugniagesiai iš Punsko apskrities. Sėkmingas bendradarbiavimas tarp šio krašto ir Kauno rajono ugniagesių tęsiasi jau ne vienerius metus. Kartu jau yra parengę 3 projektus, kurių dėka pakaunėje įsigyta naujos įrangos ir technikos, atnaujintos Piliuonos, Vandžiogalos, Poderiškių ir kitos gaisrinės, surengta daug mokymų, bendrų pratybų, įsigytos uniformos. 

2021 metais Kauno rajono ugniagesiai, dalyvaudami ES projekte INTERREG LT-PL „Priešgaisrinių komandų stiprinimas kovojant su pandemijomis ir infekcinėmis ligomis“, įsigijo du gaisrinius automobilius, stacionarias gesinimo įrangas angliarūgšte bei milteliniu būdu, 10 uniformų, 6 kvėpavimo organų apsaugos aparatus, pripučiamą švarinimo palapinę, gelbėjimo darbams skirtą palapinę ir kitų priemonių.

Pastaraisiais metais, Kauno rajono ugniagesiai aktyviai vykdo įvairiais prevencines akcijas. Vienos iš jų metu, lanko nepasiturinčius, vienišus senjorus, asmenis, gyvenančius socialiniuose būstuose, neįgalius asmenis, įvertina jų būstų priešgaisrinė būklę, o jeigu prireikia – padovanoja jiems dūmų detektorius. Praėjusiais metais šių prietaisų išdalino per 4 tūkst.

Padidėjus gaisrų ir žmonių žūčių šaltuoju laikotarpiu, ugniagesiai vykdo socialinę akciją „Gyvenkime saugiai“. 2021 m. pakaunės gyventojams gelbėtojai išdalino daugiau kaip 5 tūkst. lankstinukų, su informacija apie saugų krosnių, kietojo kuro katilų, degių skysčių naudojimą ir įvairiais patarimais, kaip išvengti nelaimės.

Akcijos „Būk saugus, mokiny“ metu, Kauno rajono moksleiviams pravesti 78 užsiėmimai,  kuriuose dalyvavo beveik 1 700 mokinių. Moksleiviai buvo supažindinti su ugniagesio gelbėtojo profesija, gaisro pavojais ir būdais apsisaugoti nuo ugnies, cheminiais incidentais, grėsmėmis buityje, vandenyje.

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: