Partnerystėje su Lenkija – Kauno rajono ugniagesių pajėgumų stiprinimas kovoje su pandemija ir infekcinėmis ligomis

2 gaisrinės automobiliai su dangos dezinfekcijai skirta įranga, kvėpavimo organų apsaugos aparatai, apsauginė apranga, pripučiama dekontaminacijos (švarinimo) palapinė ir palapinė, skirta gelbėjimo darbams — tokia įranga papildė Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnybos resursus vykdant bendrą Lenkijos-Lietuvos projektą "Priešgaisrinių komandų pajėgumų stiprinimas kovojant su pandemijomis ir infekcinėmis ligomis“.
Be įrangos įsigijimo, 40 Kauno rajono ugniagesių ir ugniagesių savanorių dalyvavo įvairiuose mokymuose ir pratybose. Visa tai padės užtikrinti efektyvesnį priešgaisrinių ir gelbėjimo paslaugų teikimą.
„Kai gelbėjate gyvybes, jūs negalvojate apie save, nors neretai patys rizikuojate sveikata ir netgi gyvenimu. Todėl tinkama įranga yra būtina ir labai svarbi, jei norime, kad savo darbui –mūsų saugojimui ir gelbėjimui – galėtumėte atiduoti visas jėgas ir patys būtumėte saugūs“, – įrangos pristatymo metu sakė Kauno rajono mero pavaduotojas Paulius Visockas, jau kelis metus ir pats priklausantis savanorių ugniagesių komandai. Savanoriu ugniagesiu yra tapęs ir Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, daugelis seniūnų, savivaldybės darbuotojų. Renginio metu savanorio ženklelį atsiėmė ir Administracijos direktoriaus pavaduotojas Mantas Rikteris.
Tai jau antrasis bendras Lenkijos-Lietuvos "Interreg" projektas. Bendradarbiavimas trunka jau 7-erius metus, jame kartu dalyvauja kolegos ugniagesiai iš Punsko, Krasnopolio, Gibų valsčiaus.
Pirmojo projekto metu buvo apmokomi savanoriai ugniagesiai, taip pat renovuoti 3 komandų pastatai, įsigyta svarbi įranga: plūduriuojantys vandens siurbliai, hidraulinė gelbėjimo įranga, generatorius, gaisrinės kopėčios, žarnos, prožektoriai, aprangos.
Kauno rajone iš viso veikia 9 ugniagesių komandos, budi apie 100 ugniagesių savanorių. Aštuoni komandų pastatai jau yra renovuoti, pokyčių greitai sulauks ir paskutinė — Babtų ugniagesių stotis.
Renginio metu Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnybos vadovas Rytis Velžys dėkojo su projektais dirbantiems lietuviams ir lenkams: Gibų valsčiaus viršaičiui Robert Bagiński, Gibų valsčiaus inspektorei Dorotai Radzewicz, buvusiam Gibų valsčiaus viršaičiui Jan Kramnicz, Kauno rajono savivaldybės Žemės ūkio ir kaimo plėtros vedėjo pavaduotojai Astai Tamonienei ir Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centro vyr. specialistei Rimai Kazakevičienei.
Seniūnų padėkos už pasiaukojamą darbą įteiktos savanoriams ugniagesiams –Arūnui Subačiui (Vilkija), Ričardui Raubūnui, Henrikui Klimavičiui (Vandžiogala), Šarūnui Maziliauskui ir Dainiui Korsakui (Čekiškė).
Projektas Nr. LT-PL-5R-382 „Priešgaisrinių komandų pajėgumų stiprinimas kovojant su pandemijomis ir infekcinėmis ligomis“ iš dalies finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos