Ūkininkai bijo ne karantino, o sausros

Kauno rajono ūkininkams karantinas mažiau aktualus, nei miestiečiams: dideliuose laukuose retai sutiksi žmogų, todėl užkrato tikimybė nedidelė. Žemdirbiai laikosi karantino reikalavimų, tačiau nesėdi rankas sudėję - pluša savo ūkiuose, planuoja ateitį.

„Būtina išsaugoti dešimtmečius kurtus ūkius. Kaimas per visas krizes ištempdavo Lietuvą. Valgyti visiems juk reikia, kažkas turi užauginti derlių, o nuo dejavimo lengviau nebus“, - pastebėjo Kauno rajono ūkininkų sąjungos pirmininkė Genutė Staliūnienė.

Staliūnų ūkyje miežių sėja jau įpusėjo. Cukriniai runkeliai dar laukia savo eilės.

G.Staliūnienė pabrėžė, kad ūkininkai atsakingai žiūri į karantiną - visi apsirūpinę apsauginėmis priemonėmis, dezinfekciniu skysčiu. „Kaime daugiau erdvės, ne vienas ūkininkas turi pirtelę, kurią dabar dažniau užkuria. Būtiniausių produktų prekybininkai atveža į namus arba nuperka vaikai“, - apie karantino ypatumus kaime kalbėjo Babtų seniūnijoje kartu su vyru Juozu ūkininkaujanti Genutė.

 „Gyvename, kaip gyvenę, nieko išskirtinio. Visi kaimynai aplink dirba, kruta“ – ta pačia filosofija vadovaujasi ir kitas Babtų seniūnijos ūkininkas Vytautas Žmuidzinavičius.

Iš 470 ha ūkio dirbamos žemės 170 ha užima žieminiai rapsai, 216 ha žieminiai kviečiai, 1 ha pievų palikta arkliams.

Vytautas jau pasėjo 85 ha pupų, dabar skuba iki Velykų nupurkšti rapsus. „Va, jau formuojasi žiedai, o juos labai mėgsta vabaliukai. Nenupurkši – nebus derliaus“, - rodė pirštu į rapsų pumpurus žemdirbys. Augalai dar gauna augimą pristabdančių medžiagų, kad labiau šakotųsi, nes 75 proc. derliaus užauga ant šoninių šakelių.

„Pernai buvo auksinis ruduo, žieminių augalų nesugebėjo pasėti tik tinginiai. Šiemet turėtų būti dviem savaitėmis ankstyvesnė javapjūtė“, - prognozuoja ūkininkas.

V.Žmuidzinavičiaus pasėliai gražūs: ir kviečiai, ir rapsai puikiai peržiemojo. Su tiekimu irgi jokių bėdų nėra: „Lytagra“, „Konekesko“, „Agrokoncerno grupė“, „Rovaltra“ ir kitos įmonės dirba. Trąšos iš Klaipėdos taip pat laiku atkeliavo.

Be savininko laukuose dirba  dar keturi vyrai, ir Vytautas džiaugiasi, kad visi sveiki. „Dėvime kaukes, naudojame dezinfekcinį skystį, sveikinamės be rankos paspaudimo, neslampinėjam po parduotuves, kad nesustotų darbai. Nesigirdi, kad ir kaimynai sirgtų“, - kalbėjo ūkininkas.

Po Velykų vėl užvirs darbai: bus tręšiami kviečių ir rapsų laukai. Vėliau technika persikels į sudygusių pupų plotą – ir čia reikia naikinti piktžoles.

Darbas darbą veja, orai geri, tik labai sausa, žemė suskeldėjusi, į griovelius pirštas telpa.

Žemdirbiai akylai seka orų prognozes. O pagal jas šiųmetis balandis bus 2 laipsniais šiltesnis ir 20 proc. sausesnis nei pernykštis.  Taigi reikia skubėti tręšti, nes jei dirvos uždžius, augalų šaknys nesugebės paimti trąšų, nebus gero derlius, o trąšos bus išbertos veltui.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos