Net karantino metu Kauno rajono ūkininkai ruošiasi pavasario darbams

Kauno rajonas – žemdirbių kraštas, todėl paskelbus karantiną imta nuogąstauti, ar apribojimai dėl koronaviruso nesutrukdys ūkio darbų. „Kaimo žmonės visada buvo stiprūs, nebaisios jiems jokios ligos, ištversime ir šią negandą“, – tvirtino Kauno rajono ūkininkų sąjungos pirmininkė Genutė Staliūnienė.

Ūkininkai, kaip ir kasmet, ruošiasi pavasario darbams: barsto trąšas, planuoja sėjos darbus. „Darbai vyksta pagal visas Vyriausybės nustatytas karantino taisykles. Jeigu ūkininkams reikia kokios nors prekės, viską pristato kurjeriai“, – pasakojo G. Staliūnienė.

Pirmininkė tikino, kad kol kas nė vienas Kauno rajono ūkininkas dėl pagalbos nesikreipė, tačiau su visais bendraujama. Ūkininkai vieni kitus palaiko, jei reikia pagalbos, padeda šeimos nariai.

Kauno rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vedėjo pavaduotojas Raimondas Stankus informavo, kad rajone yra daug didelių ir mažesnių ūkių, kurie augina galvijus, kitus gyvulius.

„Dideliuose gyvulių ūkiuose dirba daug samdomų darbuotojų, todėl ūkio priežiūros darbai būtų paskirstyti net jei virusas užkluptų šių ūkių savininkus. Smulkesni ūkininkai bendrauja su kaimynais, giminėmis, žino, kad jeigu prireiks, pagalbos galės prašyti ir seniūnų“, – teigė R. Stankus.

Pagalbos turėtų sulaukti ir naminių augintinių (katės, šunys, kiti smulkūs gyvūnai) savininkai. Savivaldybei padės Kauno regiono gyvūnų globos namai „Nuaras“, dėl paslaugų teikimo ketinama pasirašyti sutartį su naminių augintinių viešbučiu.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos