Kauno rajono ūkininkai: esame labiausiai skriaudžiami Europoje

Antradienį visoje Lietuvoje vyko žemdirbių protesto akcija prieš diskriminacinę žemės ūkio politiką. Daugiau kaip pusantro šimto traktorių sustojo Babtų, Vandžiogalos bei Garliavos apylinkių seniūnijų keliuose.

Bene daugiausia sunkiosios žemės ūkio technikos išsirikiavo šalia automagistralės A1, Babtų seniūnijoje, Kaniūkų kaime. Iš viso čia susirinko daugiau kaip 80 ūkininkų, kai kurie atvyko su šeimomis. Žmonės aptarinėjo problemas, bendravo su žurnalistais ir šildėsi arbata.

Palaikyti protestuojančių ūkininkų atvyko Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, Žemės ūkio skyriaus vedėjas Alvydas Rimdeika, Kauno rajono bendruomeninių organizacijų sąjungos pirmininkė Eglė Juozapavičienė.

„Tai mūsų taikus protestas, į kelius važiuoti ir eismo trikdyti nesirengiame. Mūsų tikslas – ne kažkam bloga padaryti, bet atkreipti visuomenės dėmesį į žemės ūkio situaciją“, – sakė Kauno rajono ūkininkų sąjungos pirmininkė Genutė Staliūnienė.

Liučiūnuose su vyru ir vaikais ūkininkaujanti Marytė Rastaukienė guodėsi dėl nepalankios bankų politikos. „Įsigijome technikos, be kurios šiuolaikinis žemės ūkis neįmanomas. Teko imti paskolą. Dėl klimato kaitos padarinių labai sumažėjo derliai, todėl paskolą tikriausiai teks grąžinti mūsų vaikams, patys neįstengsime. Dabar gailimės, kad ir juos įvėlėme į šį reikalą“, - vardijo problemas ūkininkė. Ji pastebėjo, kad žemės ūkio supirkimo kainos yra neadekvačiai mažos, kai tuo metu maisto produktų kainos didėja, Lietuvą užplūdo užsienietiška produkcija.

G.Staliūnienė sakė, kad žemdirbius neramina ir vis didėjantis visuomenės nusistatymas ūkininkų atžvilgiu. „Mus priešina su pensininkais, mokytojais, tarsi dėl mūsų kaltės jiems nedidėja atlyginimai ar pensijos“, – kalbėjo Kauno rajono ūkininkų sąjungos pirmininkė.

„Jeigu visoje Europoje žemės ūkis yra remiamas, akcizas dyzelinui – mažas, kompensuojamas, kodėl mums negali kompensuoti? Kaip mums konkuruoti su Europa?“, – klausė G. Staliūnienė.

Moteris pastebėjo, kad kitų Europos Sąjungos šalių, pavyzdžiui Vokietijos, ūkininkai gali įsigyti pigesnių trąšų, chemikalų, be to ir maisto produktai ten kainuoja pigiau, nei Lietuvoje.

Į akciją atvykęs Kauno rajono meras Valerijus Makūnas gyrė žemdirbius už jų bendruomeniškumą, darbštumą, pasišventimą dirbti žemę. „Kauno rajone kaimiškose vietovėse gyvena 75 proc. gyventojų, iš jų 25 proc. dirba žemės ūkio ir miškų sektoriuje. Be ūkininkų neįsivaizduojame bendruomenių švenčių, kultūros renginių, esate tikri kaimo šviesuliai“, - kalbėjo meras, kartu jis apgailestavo, kad Lietuvos žemdirbiai Europoje negali jaustis lygiateisiais.

Kita didelė ūkininkų grupė protestavo netoli Vandžiogalos esančiame kelyje. Čia buvo galima sutikti Nikolajų Dubnikovą, Romą Majauską, Vytautą Žmuidzinavičių, Olegą Naturjevą, kitus žinomus pakaunės ūkininkus.

Dar viena protestuotojų grupė rinkosi Garliavos apylinkių seniūnijoje esančiame kaime.

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos