Už J. Lukšos atminimo puoselėjimą – padėkos žodžiai ir medaliai

Rugsėjo 1 d. Garliavoje apsilankęs LR Prezidentas Gitanas Nausėda Juozo Lukšos gimnazijos bendruomenei įteikė ypatingą dovaną – Lietuvos istorinę vėliavą. Jau kitą dieną šios gimnazijos direktorius, istorijos mokytojas ekspertas Vidmantas Vitkauskas buvo įvertintas net trimis medaliais.
Į atnaujintą Juozo Lukšos muziejų atvykęs Lietuvos kariuomenės vadas, gen. ltn. Valdemaras Rupšys už patriotinį jaunimo auklėjimą ir indėlį puoselėjant legendinio partizano atminimą, įteikė V. Vitkauskui medalį „Už nuopelnus“.
„Kariuomenė, kaip ir jūsų bendruomenė, taip pat gyvena J. Lukšos skelbtais laisvės idealais. Jūsų gimnazija yra vieta, kurioje puoselėjamos patriotinės vertybės, tai jaučiasi vos įžengus pro mokyklos duris. Ačiū jums už tai“, – kalbėjo kariuomenės vadas.
Kauno rajono meras Valerijus Makūnas taip pat atvyko su medaliu. „Ši gimnazija ir visa Kauno rajono bendruomenė visada rūpinosi istorinės atminties išsaugojimu, tai patvirtina kryželiai ant medžių ir paminklai pakaunės miesteliuose, pamiškėse. Kazimieras Skučas, Kazys Veverskis, Vytautas Balsys, daugybė savanorių, knygnešių ir partizanų – visų jų atminimą perduodame iš kartos į kartą“, - kalbėjo meras.
Jis ypač pabrėžė legendinio partizanų vado Juozo Lukšos vaidmenį. „Tai buvo žmogus idealistas, per kurio asmenybę mes galime geriau pažinti savo krašto istoriją ir suprasti tikrąsias vertybes“, – tvirtino V. Makūnas.
Išeivijoje veikiančios Lietuvos šaulių sąjungos apdovanojimą V. Vitkauskui perdavė LŠS Vlado Putvinskio-Pūtvio klubo prezidentas Stasys Ignatavičius.
Renginyje, kuriame gimnazistai skaitė J. Lukšos laiškus ir dainavo partizanų dainas, dalyvavo kitų Lietuvos kariuomenės dalinių atstovai, Garliavos Švč. Trejybės bažnyčios klebonas Gintaras Urbštas, J. Lukšos dukterėčia Dalia Lukšaitė-Maciukevičienė, Prienų krašto muziejaus darbuotojai.
V. Vitkauskas svečiams įteikė neseniai išleistą savo knygą „Juozas Lukša Daumantas ir jo atminimo įamžinimas“. Į savo auklėtinius jis kreipėsi žodžiais: „Tikiu, kad Lietuva jumyse ir per jus klestės.“
Juozo Lukšos-Daumanto atminimo muziejų V. Vitkauskas įkūrė 1994 metais, į muziejaus kūrimą ir tiriamąją veiklą aktyviai įtraukdamas moksleivius.
Šiemet minimos legendinio partizanų vado 100-osios gimimo ir 70-osios žūties metinės, o Seimas yra paskelbęs J. Lukšos Daumanto metus.
Rugsėjo 4 d. Pabartupio kaime (Alšėnų sen.), J. Lukšos žūties vietoje, vyks iškilmingas minėjimas.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: