Užliedžių biblioteka apsivilko šiuolaikinį rūbą

Daugiau kaip 5500 knygų, šešios kompiuterizuotos vietos, jaukiai ir šiuolaikiškai sutvarkytos patalpos, tarptautiniu mastu pripažintos dailininkės Henrikos Bartkutės tapybos darbų paroda – visa tai laukia Užliedžių bibliotekos lankytojų.

Trečiadienį Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Irena Stančiauskienė ir Užliedžių bibliotekos vyr. bibliotekininkė Virginija Stancelienė sulaukė svečių – į atnaujintos bibliotekos atidarymą su gėlėmis ir dovanomis atvyko meras Valerijus Makūnas ir jo komanda.

„Tegul ši biblioteka tampa jūsų žinių, bendravimo ir pažinimo namais“, – kalbėjo meras, pabrėždamas, kad šiuolaikinių technologijų laikais bibliotekų vaidmuo nė kiek ne mažesnis, tik dabar jose žymiai daugiau galimybių.

V.Makūnas tvirtino, kad knyga lieka svarbi visoms kartoms, bet labiausiai vaikams, nes ji ne tik suteikia žinių, bet ir lavina vaizduotę, ugdo moralines savybes. Meras prisiminė vaikystėje skaitytą Žiulio Verno knygą „Kapitono Granto vaikai“, kuri ypač žadino norą keliauti ir patirti nuotykių.

Bibliotekos vadovę įkurtuvių proga taip pat sveikino Užliedžių bendruomenės pirmininkė Laima Pilipavičienė, seniūnas Irmantas Šumskas, kiti svečiai. Smagią nuotaiką kūrė jaunasis gitaristas Arnas Šteinbergas ir intermediją apie knygos reikšmę suvaidinę pradinukai.

V.Stancelienė pasakojo, kad Užliedžių biblioteka buvo įkurta 1967 metais. Tada ji neturėjo net lentynų – knygos buvo kraunamos ant stalo, grindų. „Bibliotekai teko kraustytis iš vienos vietos į kitą, išgyventi daug įvairių pokyčių, todėl esu laiminga, kad vėl sugrįžome čia, tik į erdvesnes ir modernesnes patalpas“, – kalbėjo bibliotekininkė.

Užliedžių biblioteka įsikūrė daugiafunkciame centre, kuriame jau veikia pradinė mokykla, laisvalaikio salė, medicinos punktas. Administracijos direktorius Šarūnas Šukevičius ir jo pavaduotojas Mantas Rikteris apžiūrėjo baigiamas įrengti patalpas ir patikino, kad atšilus orams prasidės aplinkos tvarkymo darbai.

Per nepriklausomybės laikotarpį Kauno rajono viešoji biblioteka išsaugojo 30 filialų, daugelis jų įsikūrė atnaujintose patalpose. Pastaraisiais metais ypač pagerėjo Piliuonos, Čekiškės, Ramučių filialų sąlygos. Kačerginės biblioteka šiemet taip pat įsikurs naujose patalpose.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: