V. Kaubrė: reikia ieškoti pusiausvyros tarp žmogaus poreikių ir gamtos

„Žalieji plotai mažėja, todėl paversti mišką žvyro karjeru – ne pati geriausia išeitis“,- kalbėjo Valstybinės miškų urėdijos direktorius Valdas Kaubrė, kartu su Seimo nariu Justinu Urbanavičiumi trečiadienį apsilankęs Kauno rajono mero Valerijaus Makūno kabinete.
Meras pabrėžė, kad pakaunė turtinga ne tik miškais, bet ir žemės gelmių ištekliais – anhidritu, smėliu, žvyru. Šių iškasenų ypač gausu Nemuno ir Neries slėniuose. Kartu tai kelia ir iššūkių: plečiantis statyboms, didėja žvyro poreikis, tačiau verslininkai nenori rekultivuoti išeksploatuotų karjerų, o skverbiasi į miškus, niokoja kraštovaizdį ir kelia grėsmę saugomoms teritorijoms.
Kauno rajono savivaldybės taryba šių metų sausį pasipriešino UAB „Benefaktor“ užmojams kasti žvyrą gamtos ir kultūros požiūriu jautrioje vietoje, Virbaliūnų kaime (Batniavos sen.).
Šį mėnesį V. Makūnui vėl tenka šaukti Tarybos posėdį dėl UAB „Rizgonys“ planuojamo karjero Pakarklės miške, toje pačioje Batniavos seniūnijoje.
Naujienos kaime, greta Karklės ichtiologinio draustinio esančiame privačiame sklype, žvyrą pradėjo kasti UAB „Kvesų telkiniai“. Į šią miškingą ir kultūros paveldo požiūriu įdomią teritoriją dairosi ir kiti verslininkai.
„Kauno rajone yra daug karjerų, deja, daugelis jų dirba neatsakingai: verslininkai apkasa išlikusias sodybas, palieka gyventojus be vandens, nesutvarko aplinkos, darko kraštovaizdį“, - piktinosi meras.
„Jei galima kasti žvyrą laukuose, tai ten ir kaskim. Šiuo atveju mes būsime su gyventojais ir mišku“, - žadėjo paramą V. Kaubrė.
J. Urbanavičius pastebėjo, kad laikas peržiūrėti LR Žemės gelmių įstatymą ir pažiūrėti ar jame nėra teisinių spragų.
Susitikime taip pat buvo aptarta Arlaviškių kadagių slėnio tako situacija: prieš keletą metų pripažintas patraukliausiu pažintiniu taku šalyje, šiandien jis pasitinka lankytojus avarinės būklės, išlūžusiomis lentomis ir nesaugiais turėklais. Kauno marių regioninio parko direkcija mėgino pardavinėti bilietus, bet surinktos sumos nepakanka. J. Urbanavičius pažadėjo tako finansavimo klausimą aptarti su atsakingais Aplinkos ministerijos pareigūnais.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: