Vaikai Kačerginėje mokėsi svarbiausių priešgaisrinės saugos taisyklių

Kačerginės vaikų sanatorijos „Žibutė“ pacientai gali jaustis saugūs ir ramūs – nelaimės atveju jie puikiai žinos, kokiu numeriu reikėtų kviesti pagalbą, kaip rasti išėjimą iš degančio pastato ar kokias gesinimo priemones naudoti norint numalšinti ugnies židinį.

Trečiadienį Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnybos Ežerėlio ugniagesių komanda atvyko į vaikų sanatoriją, kur vyko įvairios mokomosios veiklos. Jose pacientams buvo pasakojama, kokių veiksmų imtis gaisro atveju, taip pat jie galėjo išbandyti, kaip tinkamai naudotis gesintuvu, smalsiausieji naudojosi ir gaisrine žarna, o jų draugai maudėsi po vandens srove.

Kačerginės vaikų sanatorijoje „Žibutė“ mokymų metu su ugniagesiais bendravo vaikai nuo 12 iki 18 metų. Susitikimo metu jie ne tik klausėsi svarbios informacijos apie saugumą gaisro metu – buvo mokomi, kaip saugiai elgtis prie vandens, atsakinėjo į gelbėtojų paruoštus klausimus, o teisingai atsakę – gavo simbolinius prizus.

„Ugniagesiai gelbėtojai kartkartėmis aplanko teritorijas, objektus, kurie yra jų aplinkoje. Taip atnaujina žinias apie vietovių išplanavimą, kurį būtina gerai žinoti nelaimės atveju. Taip pat įstaigų darbuotojams ir lankytojams primena, kokių saugumo priemonių reikia imtis norint išvengti nelaimės“, – pasakojo Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Algirdas Žandaras.

Kauno rajono savanoriai ugniagesiai skubėjo į pagalbą Jonavos rajone

Savanoriai ugniagesiai prisideda ne tik prie prevencinių mokymų – jie dalyvauja gaisruose, įvairiose gelbėjimo operacijose.

Rugpjūčio 5 d. Kauno r. Priešgaisrinės saugos tarnyboje buvo gautas prašymas padėti gesinti didelį miško gaisrą Jonavos r. savivaldybėje. Reaguojant į prašymą, buvo kviečiami ir savanoriai ugniagesiai. Į iškvietimą išvyko keturi savanoriai – Arūnas Augis, Raimondas Bagdonas, Skirmantas Laužikas, Šarūnas Pikelis, jie padėjo gesinti durpingą miško paklotę iki gaisro likvidavimo.

VšĮ Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnybos direktorius Rytis Velžys dėkoja gaisrą padėjusiems gesinti savanoriams, kurie negailėdami savo laiko ir jėgų užsiima visuomenei naudinga veikla ir rodo tinkamą pavyzdį, kaip stiprinti pilietiškumą, bendruomeniškumą bei solidarumą.

Kauno rajono savivaldybė visapusiškai remia savanorystę, kuri sparčiai plėtojasi Pakaunės krašte. Nuo 2016 m., įsigaliojus Priešgaisrinės saugos įstatymo pakeitimams, iki šiandien Kauno rajone jau parengta 100 savanorių ugniagesių.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos