Vaikai mokomi saugotis užkrečiamųjų ligų

Visą sausį Kauno rajono ugdymo įstaigose visuomenės sveikatos priežiūros specialistai vykdė įvairias prevencijos priemones, skirtas supažindinti vaikus su užkrečiamųjų viršutinių kvėpavimo ligų prevencija, ligų simptomais ir  priežastimis.

Vilkijos gimnazijos antrosiose klasėse vyko pamoka „Augu sveikas ir švarus“, kurios tikslas – paaiškinti mokiniams, kodėl svarbu laikytis asmens higienos rekomendacijų.

Ketvirtose klasėse vyko pratybos „Mikrobų pasaulyje“. Jų tikslas – supažindinti su užkrečiamųjų ligų ir mikroorganizmų įvairove ir apsaugos nuo jų būdais.

Lapių pagrindinėje mokykloje per pratybas vaikams buvo primintos asmens higienos taisyklės ir jų laikymosi svarba, priešmokyklinukai susipažindinti su mikrobais.

Piliuonos gimnazijoje su 1–3 klasių mokiniais aiškinomės, kas yra liga, kaip ji pasireiškia, kaip gydytis ar saugotis.

Piliuonos gimnazijos Viršužiglio darželyje vaikučiams buvo rodomas filmukas „Begemotas, kuris bijojo skiepų“. Buvo paaiškinta, kas yra skiepai, kas – užkrečiamosios ligos, kalbėjome, kaip išvengti ligų.

Sausį saugotis užkrečiamųjų ligų. mokėme ir Zapyškio pagrindinėje mokyklos, Ringaudų pradinės mokyklos darželio „Drugelių“ ir „Boružėlių“ grupių, Noreikiškių lopšelio-darželio „Ažuolėlis“, Giraitės darželio, Neveronių gimnazijos, Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos, Linksmakalnio mokyklos-darželio priešmokyklinės grupės vaikus.

Tikimės, kad saugos priemonės buvo veiksmingos ir padėjo išvengti grėsmingos gripo epidemijos bangos.

Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė Rita Gudauskienė

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: