Kauno rajono atstovai gausiai dalyvavo konferencijoje vaikų mitybos klausimais Lietuvos Respublikos Seime

Spalio 29 d. Lietuvos Respublikos Seime vyko konferencija „Vaikų maitinimo (r)evoliucija ugdymo įstaigose ir namuose“. Ją organizavo Seimo narė Raminta Popovienė. Konferencijos tikslas – pristatyti ir aptarti respublikines vaikų maitinimo aktualijas: rezonansinius vaikų mitybos reglamentavimo aspektus, maisto švaistymo mažinimo politiką, išlikusias pritaikyto maitinimo problemas, tėvų ir savivaldybių lūkesčius šioje srityje. Konferencijoje dalyvavo Europos Sąjungos komisaras Vytenis Andriukaitis, atsakingas už sveikatą ir maisto saugą.

Konferencijoje gausiai dalyvavo Kauno rajono atstovai – ugdymo įstaigų vadovai, dietistai, visuomenės sveikatos specialistai, maitinimą organizuojančių įmonių vadovai, tėvų atstovai. Konferencijoje buvo pristatyta Kauno rajono savivaldybės patirtis organizuojant vaikų maitinimą – bandomasis švediško stalo projektas, investicijos į mokyklų valgyklų modernizavimą. Konferencijoje akcentuota, kad sveikatai palankus maistas, modernios gamybos technologijos, jaukių maitinimo aplinkų kūrimas, šiuolaikiniai mokinių aptarnavimo būdai visuomet buvo Kauno rajono savivaldybės prioritetų sąraše. Konferencijoje buvo išsakyta Kauno rajono savivaldybės nuomonė apie šiuo metu mokyklose ir savivaldybėse kylančias praktines vaikų maitinimo organizavimo problemas ir pateikti konkretūs pasiūlymai, kaip efektyviai jas išspręsti.

Vaikų maitinimas ugdymo įstaigose šiandien kelia vis didesnį visuomenės susidomėjimą, nerimą ir rūpestį – ši tema plačiai komentuojama žiniasklaidoje, įvairiuose tėvų forumuose. Šeimose taip pat aktyviai diskutuojama apie maitinimo kokybę, stebima, ar tikrai vaikai grįžta iš ugdymo įstaigos pavalgę, svarstoma, ar maistas ugdymo įstaigoje yra sveikas ir skanus. Visi pritaria, kad pokyčiai šioje srityje yra būtini: sveikesnės ir kokybiškesnės vaikų mitybos šiandien siekiama ne tik Lietuvoje, bet visoje Europos Sąjungoje. Tačiau kaip pasiekti, kad šie pokyčiai vyktų sklandžiai, kad išvengtume didelio maisto švaistymo, klaidų ir perteklinio reglamentavimo? Konferencijos dalyviai priėmė rezoliuciją, kuria bus siekiama toliau tobulinti vaikų maitinimo organizavimo procesą.

Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistė Žydra Narbutienė

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: