Įvertinti Kauno rajono savivaldybės nuopelnai vaikų maitinimo srityje

Kauno rajonui už aktyvų ekologiškų ir pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagamintų maisto produktų gaminimo, populiarinimo ir vartojimo skatinimą Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos organizuotoje „Kokybiško maisto šventėje 2020“ buvo įteiktas ministerijos padėkos raštas ir tradicinė „Kokybe paženklinto maisto“ nominacijos akmens ir stiklo skulptūrėlė.

„Kauno rajono savivaldybė jau seniai labai aktyviai dalyvauja  žemės ūkio ministerijos inicijuotose programose „Pienas vaikams“ ir „Vaisiai mokykloms“, pirmieji šalyje mokyklose įdiegėme švediško stalo principą, įsiliejome į ekologiškų produktų vartojimo programą“, – pasakojo apdovanojimus iš žemės ūkio ministro Andrius Palionio atsiėmusi Kauno rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistė, atsakinga už maitinimo organizavimą švietimo įstaigose Žydra Narbutienė.

Ministro padėkos sulaukė ir Kauno r. Garliavos lopšelis-darželis „Eglutė“. Jis apdovanotas už vaikų maitinimą ekologiškais ir pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagamintais produktais.

Šis lopšelis-darželis pirmasis Kauno rajone ryžosi iššūkiui – nuo 2019 m. lapkričio išbando maitinimą naudojant ekologiškų ūkių produktus. Jų vaikų mityboje turi būti ne mažiau kaip 60 proc. Pagal šį principą perkami visų maisto grupių produktai – mėsa, pienas, kiaušiniai; grūdai, duonos bei pyrago gaminiai, aliejus, vaisiai ir kiti.

„Eglutė“ pasinaudojo Žemės ūkio ministerijos antrus metus teikiama parama ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigoms, kuri skiriama padengti kainų skirtumą, susidarantį vaikų maitinimui naudojant ekologiškus maisto produktus vietoj įprastinių. Šia parama praėjusiais metais Lietuvoje pasinaudojo 7 įstaigos.

„Kokybiško maisto šventėje“ apdovanoti labiausiai šiais metais prisidėjusieji prie maisto kokybės formavimo ir skyrusieji didžiausią dėmesį valgymo kultūrai Lietuvoje tobulinti.

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos