Valstybės dieną atnaujinta Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia

Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną Pakaunės gyventojai ir svečiai šįmet minėjo sakralioje vietoje prie Nemuno – Zapyškyje, prie atnaujintos Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios.

„Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad bendradarbiaujant su Vilkaviškio vyskupija ir Kultūros ministerija mums pavyko prikelti naujam gyvenimui šią šventovę. Esu dėkingas visiems, prisidėjusiems prie bažnyčios restauravimo, aplinkos sutvarkymo ir pritaikymo visuomenės reikmėms. Ar gali būti gražesnė dovana Lietuvos gimtadieniui?!“, – sveikindamas susirinkusiuosius kalbėjo Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas.

Atgimusi Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia, vadinama Lietuvos bažnyčių motina, ir aplink ją sukurta jauki erdvė tarnaus profesionalaus meno, bendruomenės ir religinėms šventėms. Kaip kalbėjo meras, bažnyčios juk buvo statomos tam, kad čia rinktųsi žmonės, kad būtų puoselėjamos dvasinės vertybės, tvirtėtų bendruomeninis gyvenimas.

Minint Mindaugo karūnavimo dieną Šv. Mišias prie bažnyčios laikė Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila ir gausybė kunigų, dalyvaujant Kauno valstybiniam chorui, vadovaujamam Petro Bingelio.

Valstybės dienos proga susirinkusiuosius pasveikino šventėje dalyvavęs Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Po šv. mišių V. Makūnas labiausiai nusipelniusius kraštiečius, pasižymėjusius profesinėje ir visuomeninėje veikloje, Valstybės dienos proga apdovanojo aukščiausiais Kauno rajono savivaldybės apdovanojimais – garbės ženklais.

Pirmojo lygio ženklas už žmonių dvasinės gerovės, gyvenimo ir būties vertybių puoselėjimą ir indėlį, įgyvendinant Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios ir jos aplinkos projektus įteiktas Vilkaviškio vyskupijos vyskupui Rimantui Norvilai.

Tokiu pat apdovanojimu įvertinti Raudondvario dvaro direktorės Snieguolės Navickienės nuopelnai saugant ir puoselėjant Lietuvos istorijos ir kultūros paveldą bei garsinant Raudondvario dvarą.

Nacionalinio Kauno dramos teatro generalinis direktorius Egidijus Stancikas pirmojo lygio garbės ženklu apdovanotas už ilgametį bendradarbiavimą ir profesionalaus meno skleidimą Kauno rajone.

Antrojo lygio garbės ženklai įteikti Kauno rajono ūkininkui Audriui Banioniui ir UAB „Erdvės norma“ architektui Gintarui Prikockiui.

A,Banionis – didžiulio sėkmingo ūkio įkūrėjas ir vadovas, aktyvus bendruomenės narys, Kauno rajone atlikęs daugybę didelių ir gražių darbų.

G.Prikockis apdovanotas už reikšmingą veiklą išsaugant autentišką Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios interjerą ir Zapyškio senojo miesto pritaikymą bendruomenės poreikiams.

Trečiojo lygio garbės ženklu įvertintas tautodailininkas Kazimieras Martinaitis, daug metų puoselėjantis kryždirbystės meną ir garsinantis Lietuvos vardą pasaulyje.

Tekstų autorius ir dainų atlikėjas, Lietuvos atstovas 2020 m. „Eurovizijos“ dainų konkurse, Vaidotas Valiukevičius tokiu pat ženklu apdovanotas už Lietuvos vardo garsinimą Europoje.

Oficialiai daliai pasibaigus, visi buvo pakviesti Agapei - pasivaišinti vyskupo per liturgiją pašventinta duona bei žuviene.

Šventės koncertinę dalies pradžią paskelbė Nemunu atplaukęs „grojantis“ laivas su Babtų kultūros centro pučiamųjų orkestru „Algupys“ ir šokėjų grupe.

Juos pakeitė iš Kauno rajono kilęs Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistas Mindaugas Jankauskas, vieną iš kūrinių atlikęs kartu su Kauno valstybiniu choru.

Visos šventės metu dalyviai galėjo apžiūrėti parodą – Zapyškio ateities pokyčių vizualizacijų projektus ir šventovės viduje eksponuojamus Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios istorinius kadrus. Grojo Garliavos meno mokyklos mokytojų akordeonistų kvintetas.

21 val. visi šventės dalyviai tapo vieningu choru, kartu su viso pasaulio lietuviais sugiedojo Tautinę giesmę.

Po jos trys lėktuvai danguje virš Zapyškio atliko akrobatinę programą ir nupiešė trispalvę. Valstybės gimtadienį vainikavo Eurovizijos konkurso nacionalinės atrankos nugalėtojos grupės „The Roop” koncertas.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: