„Vanduo marse“: drąsios idėjos dykrą pavertė įspūdingu vandenlenčių parku

Pirmadienį Žemaitkiemio kaime įvyko dviguba šventė: buvo išmėgintas naujasis Sausinės gatvės asfaltas ir pasirašyta sutartis, kuri suteiks daugiau galimybių Domeikavos seniūnijos vaikams ir jaunimui treniruotis čia įsikūrusiame vandenlenčių parke „Vanduo Marse“.
„Jaunų šeimų laisvalaikis, vaikų užimtumas, didesnė neįgaliųjų integracija – mums labai svarbūs dalykai“, – sakė sutartį pasirašęs Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas.
Dviejų Kauno rajono seniūnijų – Domeikavos ir Užliedžių – sankirtoje įsikūręs vandenlenčių parkas – jauno, veržlaus ir šiuolaikiško verslo pavyzdys. Tai pabrėžė ir meras, spausdamas rankas socialiniams partneriams – parko įkūrėjams Mantui Gervetauskui ir Dovydui Rekščiui. „Paprastą dykrą per vienus metus jūs pavertėte įspūdinga sporto ir pramogų zona – tai kažkas nepaprasto!”, – gyrė jaunus verslininkus V. Makūnas.
Sausinės gatvę pavyko išasfaltuoti suvienijus savivaldybės ir verslininkų pastangas.
Pasveikinti šventės dalyvių senovine brika atriedėjo grafas Domeikis su žavia važnyčiotoja. Išmėginti šviežią asfaltą ir egzotišką susisiekimo priemonę panoro ir sutarties pasirašymo dalyviai.
Domeikavos seniūnė Lina Mišeikienė ir Užliedžių seniūno pavaduotoja Kristina Nekrošienė taip pat džiaugėsi, kad jų augančiose seniūnijose bus mažiau dulkių.
Vėliau visi stebėjo vandenlenčių sporto meistrų pasirodymus dirbtiniame vandens telkinyje ir aptarinėjo sporto komplekso plėtros galimybes.
“Vanduo Marse” veikia nuo praėjusių metų spalio ir per trumpą laiką tapo metų atradimu aktyvaus laisvalaikio mėgėjams.
Suvieniję jėgas ir investavę asmenines santaupas, verslininkai per 8 mėnesius 11 ha sklype iškasė vandens telkinį, kuriame gali plaukti devyni vandenlentininkai, o ant kranto įkurtame restorane per dieną apsilanko keli šimtai lankytojų.
Šis 650 metrų vandenlenčių parkas yra ilgiausias ir moderniausias Baltijos šalyse. Jame įrengta šešių bokštų sistema ir sumontuota net 17 figūrų. Vienu metu parke gali plaukti 9 žmonės.
Komplekse dirba patyrę treneriai, rengiamos specialios treniruotės moterims, vaikams. Veikia kokybiško maisto restoranas, sportininkai gali gyventi ant kranto įrengtuose nameliuose.
D. Rekštys tvirtino, kad sezono metu, ypač savaitgaliais, parke susidaro eilės, todėl verslininkai neketina sustoti. Šalia esančiame 10 ha sklype bus iškastas naujas vandens telkinys, kuriame vienu metu galės sportuoti 7 vandenlentininkai.
Iškastą gruntą verslininkai ketina panaudoti slidinėjimo trasoms įrengti. „Suaugusiesiems planuojame įrengti 280 metrų trasą, vaikams – 100 metrų „varlinuką“, – ateities vizijas pasakojo D. Rekštys. Čia veiks du keltuvai, snieglentininkų ir slidininkų mokyklėlės.
Dar vienas sumanymas – įrengti paplūdimį ir pėsčiųjų taką.
Išplėtotos paslaugos, pasak D.Rekščio, leis lankytojams turiningai leisti laiką visus metus.
Žemaitkiemio kaime įsikūręs kompleksas domina ir užsieniečius, o Vokietijoje esantys vandenlenčių sporto įrangos gamintojai Kauno rajone esantį parką dažnai nurodo kaip kokybės ir saugaus sportavimo pavyzdį.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: