Vasario mėnuo buvo skirtas burnos higienai ir ėduonies profilaktikai

Kauno rajono visuomenės sveikatos biuras visą vasario mėnesį skyrė burnos higienai ir ėduonies profilaktikai Kauno rajono ugdymo įstaigose. Visuomenės sveikatos specialistai mokyklose ir darželiuose vedė įvairius praktinius ir teorinius užsiėmimus, stengėsi atkreipti vaikų ir jų tėvelių dėmesį į burnos higienos svarbą.

Lapių lopšelio-darželio ugdytiniai kartu su visuomenės sveikatos specialiste R. Brazdžioniene kalbėjosi apie dantukų priežiūrą. Tyrinėdami dantų muliažą vaikai sužinojo, kada pradeda dygti pirmieji pieniniai dantukai ir kam jie reikalingi, buvo mokomi valytis dantis, atliko praktines užduotis.

Kačerginės daugiafunkcio centro pradinių klasių mokiniams pamokas apie dantų priežiūrą vedė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Živilė Gadliauskaitė. 1–2 klasių mokiniams buvo primintos dantų valymosi taisyklės, su 2–3 klasių mokiniais – sprendžiamos užduotys pratybų sąsiuviniuose „Švarūs dantys – sveiki dantys“. 2– 4 klasių mokiniams buvo papasakota apie dantų siūlo ir burnos skalavimo skysčio naudojimą, aptarta, kodėl vaikams tinkamiausia vaikiška dantų pasta.

Ringaudų pradinės mokyklos priešmokyklinės  grupės vaikams buvo priminta, kodėl svarbu tinkamai prisižiūrėti dantukus. Vaikai sužinojo, kokie maisto produktai sveiki dantims, o kas jiems kenkia.

Giraitės darželyje vyresnieji vaikai kartu su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste žiūrėjo nuotaikingą edukacinį filmuką apie tinkamą burnos priežiūrą, aptarė mitybos ypatumus, lemiančius dantų būklę. Iš informacinių plakatų susipažino su burnos ertmės organais, jų funkcija, burnos higienos reikmenimis, odontologo kabinetu. Vėliau drąsiai atsakinėjo į klausimus ir noriai siūlėsi padėti drakoniukui išsivalyti dantukus.

Girionių ir Viršužiglio darželiuose bei Piliuonos gimnazijoje buvo kalbama apie dantukus, jų pavadinimus, paskirtį, mokoma juos prižiūrėti. Vaikai žiūrėjo filmuką apie danties sandarą, klausėsi dainelių apie dantis, spalvino paveikslėlius. Vėliau vyko darbų paroda.

Zapyškio pagrindinėje mokykloje visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Živilė Gadliauskaitė vykdė akciją „Sveiki dantukai“, kurioje dalyvavo pradinių klasių mokiniai ir priešmokyklinės ugdymo grupės auklėtiniai. Pagrindinė pamokų 1–4 klasių mokiniams tema buvo dantukų priežiūra. Visi 100 vaikų skaičiavo, kiek patys turi dantukų, kiek iškritusių ir kiek naujai išaugusių.

Mokymai Rokų mokykloje-darželyje sveikatos priežiūros specialistė Virginija Trukanavičienė papasakojo pagrindines dantukų valymo taisykles.

Eigirgalos lopšelyje-darželyje vaikai dantukus valytis mokėsi žaisdami su drakonu. Vaikams buvo labai įdomu, jie mielai valė dantis drakoniukui.

Pamokėlėse, kurias organizavo ir vedė Šlienavos pagrindinės mokyklos sveikatos priežiūros specialistė Jadvyga Škėmienė, pradinukai buvo supažindinti su dantų pastos atsiradimo istorija, žiūrėjo filmukus, sužinojo apie dantų ligas, maistą, kenkiantį dantims ir teisingą dantų valymą.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Evelina Jegerskienė pamokėles apie dantukų priežiūrą surengė Domeikavos gimnazijos pradinių klasių mokiniams ir Domeikavos lopšelio-darželio priešmokyklinio ugdymo „Žiogelių“ ir mišrioje „Nykštukų“ grupėse. Vaikai atliko užduotėles, mokėsi taisyklingai valytis dantis.

Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijoje ir Ringaudų pradinėje mokykloje sveikatos priežiūros specialistė I. Lukševičienė vedė pamokas „Prisižiūrėkime savo dantukus“, skirtas 1–4 klasių mokiniams. Mokiniai pasikartojo dantukų priežiūros ABC, aktyviai reiškė savo nuomonę, diskutavo tema „Mano pirmasis vizitas pas odontologą“.

Ežerėlio pagrindinėje mokykloje moksleiviai klausėsi pamokų apie burnos higieną, dantų spalvos pakitimus, dantų anomalijas, mitybos įtaką burnos sveikatai. Jauniausieji domėjosi sveikų dantukų pratybų knygelėmis, žiūrėjo informacinius filmukus.

Neveronių gimnazijoje visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Lina Jonikė pradinių klasių mokiniams vedė pratybas: naudodama dantų modelį ir dantų šepetėlį, pasakojo, kaip taisyklingai valytis dantis, kokią dantų pastą ir šepetėlį naudoti, kada jį keisti. Specialistė pabrėžė, kad, norint turėti sveikus dantukus, reikia valgyti daug vaisių ir daržovių, kuo mažiau saldumynų, gazuotų gėrimų. Vaikams labai patiko pasaka apie Tomuko dantukus. Jie įdėmiai klausėsi, atsakinėjo į klausimus, atliko užduotėles, patys išbandė dantų modelį ir šepetėlį.

Kauno r. visuomenės sveikatos biuras visiems priešmokyklinio amžiaus vaikams ir pradinių klasių mokiniams dovanojo po vaikišką dantų šepetuką ir pastos tūbelę. Tėvams perduoti lankstinukai apie vaikų dantų priežiūrą, vaikams – lipdukai atmintinės „Dantukų priežiūros ABC“, kuriuos galės pakabinti namie virš prausyklos.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: