Vėlių puota Raudondvario dvare

Šeštadienio vakarą, leidžiantis saulei, atsivėrė Raudondvario dvaro žirgyno durys ir po parką pasklido vėlės. Efemeriški siluetai laikė rankose žibintus ir klaidžiojo tarp senų medžių, po to pasuko prie pilies, kur surengė siautulingą puotą.

Vėlių šokį lydėjo ugnies liepsnos, kol galiausiai viduramžių šmėklos išnyko dūmuose. Taip baigėsi dvi dienas trukęs festivalis „Pilies diena“.

Raudondvario dvaro direktorė Snieguolė Navickienė pasakojo, kad festivalis buvo surengtas kartu su kolegomis iš Latvijos, Bauskės pilies.

Pirmąją festivalio dieną Raudondvario pilies Barboros menėje buvo atidaryta juvelyrės Nijolės Jovarienės papuošalų paroda „Vieversynės giesmininkai“.

Vyko ekskursijos, amatininkų mugė, edukacijų metu buvo galima pasigaminti baltiškų lobių skrynelę. Kolektyvas „Galms“ iš Latvijos mokė viduramžių šokių.

Floristo Marijaus Gvildžio padedami, lankytojai kūrė puošmenas iš moliūgų, medžių lapų ir kitų gamtinių medžiagų. Į šį procesą įsijungė ir vaikai iš Ukrainos. Žiūrovų ovacijų sulaukė grupė „Studija“ ir „Viduramžiai LT“ ugnies šou.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos