Kovoje su koronavirusu Kauno rajono žmonėms pagalbos ranką ištiesė vietos verslininkai

Trečiadienio rytą Kauno rajono meras Valerijus Makūnas sulaukė dviejų malonių žinių: į Savivaldybę atkeliavo apsauginių kombinezonų ir respiratorių siunta, kurią dovanojo UAB „Helvina“, o su „Vilkijos gijos“ direktoriumi Valdu Pacevičiumi pavyko sutarti dėl didesnio kiekio apsauginių kombinezonų gamybos. Vedamos derybos ir su kitais gamintojais.

„Visada žinojau, kad mūsų krašto žmonės labai pilietiški. Šiandien irgi matau kaip bendruomenėse kuriasi savitarpio pagalbos grupės, kaip kaimynai padeda vieni kitiems. Savo pagalbą siūlo skautai, šauliai, kitos visuomeninės organizacijos. Didžiuojuosi ir mūsų verslininkais, kurie, ištikus nelaimei, parodė solidarumą“, – kalbėjo meras, dėkodamas visiems už paramą ir pilietiškumą.

Ramučiuose veikianti „Helvina“ užsiima automobilių dažymo technologijomis ir didmenine prekyba automobilių dažais, todėl šios įmonės sandėliuose visada yra ES standartus atitinkančių kombinezonų ir aukštos kokybės respiratorių, kurie sulaiko toksiškas medžiagas ir virusus.

Kauno rajono savivaldybė buvo pasiryžusi nusipirkti šių priemonių, tačiau „Helvinos“ generalinis direktorius Rolandas Paulauskas visus sandėlyje likusius 100 respiratorių ir 100 kombinezonų atidavė visuomenės reikmėms.

V. Makūnas sakė, kad šiomis priemonėmis pirmiausia bus aprūpinti su izoliuotais asmenimis dirbantys socialiniai darbuotojai.

„Vilkijos gijos“ generalinis direktorius Valdas Pacevičius sakė, kad jo įmonė gali pasiūti tūkstantį ir daugiau kombinezonų. „Šioje sudėtingoje situacijoje apie pelną negalvojame, dirbsime už savikainą“, – kalbėjo įmonės vadovas.

 Pirmoji kombinezonų partija bus atgabenta jau rytoj.

V. Makūnas pakvietė ir kitus verslininkus, įmonių vadovus informuoti apie turimas apsaugos priemones, taip pat apie kitokią pagalbą, kurios karantino sąlygomis gali prireikti gyventojams. „Svarbu derinti veiksmus, žinoti visus resursus ir pasirinkti teisingiausią strategiją. Tik veikdami kartu mes esame stiprūs“, – pabrėžė meras.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: