Tradicinis veteranų susitikimas lenktynių trasose – vidurvasarį

Lietuvos automobilių sporto veteranai pasiryžę įrodyti, jog jų parakinėse anaiptol dar nešvilpauja vėjai. Todėl apie žilagalvių entuziastų tradicinius, kasmetinius kalėdinio bei velykinio slalomo turnyrus girdėjo ne vien šių patrauklių lenktynių dalyviai.

Dėl visiems suprantamų priežasčių pernai neįvyko nei kalėdinis, nei šiemet velykinis slalomai. Tačiau jie neišnyko renginio metraštyje, o perkelti į birželio 19-ąją, kai Kauno rajone, Akademijoje nuvilnys tikra automobilių slalomo vasara.

Šventėje laukiama per pusšimtį šalies slalomo meistrų, jau apleidusių ralio, ralio-kroso ar žiedinių lenktynių trasas, tačiau kasmet kaip didžiausios šventės laukiančių susitikimo su buvusiais sportinių batalijų bendražygiais ir pasiryžusių kovinei patikrai slalomo aikštelėje.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas – nuolatinis veteranų tradicinių slalomo varžybų rėmėjas, dėl jo steigiamos VDU Žemės ūkio akademijos ilgamečio dėstytojo, prodekano, LASF garbės teisėjo Evaldo Čerškaus atminimo taurės varžosi 76-80 metų grupės sporto teisėjai veteranai.

LASF prezidentas Egidijus Janavičius įsteigė pirmojo federacijos vadovo Anatolijaus Pauliaus Jankūno, o LASF sporto senjorų komiteto pirmininkas Šarūnas Mažeika – ilgamečio LASF prezidento, LASF garbės nario Sigito Alesiaus atminimo taures, dėl kurių kausis skirtingų amžiaus grupių automobilių sporto meistrai veteranai.

Šiemet 95-metį pažymintis Lietuvos automobilių klubo garbės prezidentas, akademikas Stasys Brundza įsteigė sporto meistro, buvusio LAK vadovo Vytauto Fedaravičiaus atminimo taurę. 

Birželio 19-ąją veteranai varžysis paskutiniais metais tradicine tapusioje vietoje – Akademijoje, aikštelėje šalia Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (Universiteto g. 8).

„Po priverstinės pertraukos laukiame didelio būrio dalyvių, o kad varžybos neužsitęstų, jas surengsime dviejose skirtingose aikštelėse, – sako slalomo lenktynes rengiančios tarptautinės automobilių sporto veteranų asociacijos direktorius, varžybų trasos ir saugumo viršininkas Romualdas Mažuolis. – Abiejose aikštelėse slalomo trasos bus skirtingų konfigūracijų. Pirmojoje lenktyniaus 50-76 metų amžiaus grupių dalyviai, o antrojoje – 76-95“.

Organizatoriai laukia ne tik sporto meistrų veteranų, bet ir suteiks galimybę atskirose grupėse išbandyti jėgas žmonėms su negalia, LAK „Retro klasikos“ atstovams, svečiams mėgėjams, Akademijos seniūnijos automobilių sporto entuziastams, Lietuvos žurnalistų autoklubo nariams ir kitiems svečiams.

Dalyvių registracija prasidės nuo 8.30 val. ir tęsis iki pat varžybų atidarymo 10.30 val.

Pirmasis dalyvių automobilis startuos 10.55 val.

Varžybų nugalėtojų ir prizininkų laukia ne tik buvusių bendražygių vardinės taurės, kurias jie itin brangina ir negaili dėl jų jėgų trasoje, bet ir organizatorių įsteigtos taurės, diplomai, atskiri prizai ir rėmėjų dovanos.

Tradiciškai veteranų slalomo dalyviai kovoja ir dėl komandinės įskaitos nugalėtojų ir prizininkų titulų. Šioje įskaitoje užimta pirmoji vieta komandos taupyklę papildo 12 taškų, antroji – 10, trečioji – 8, ketvirtoji – 7, penktoji – 6 ir t.t.

 

Algimanto BRAZAIČIO nuotrauka

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos