Viceministras Kauno rajone mato dideles galimybes plėtoti sportą

„Tai solidu“, - kalbėjo švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės pavaduotojas Linas Obcarskas, penktadienį kartu su Seimo nariu Justinu Urbanavičiumi, meru Valerijumi Makūnu ir vicemeru Pauliumi Visocku apžiūrėjęs keletą Kauno rajono sporto infrastuktūros objektų: Mastaičių baseiną, Garliavos futbolo stadioną ir šalia esantį aikštyną.
Meras pasakojo apie vykdomą sporto objektų atnaujinimo programą, pagal kurią atgimė Ežerėlio, Vilkijos, Domeikavos, Akademijos VDU Ugnės Karvelis, Neveronių, Jonučių, Čekiškės gimnazijų, Linksmakalnio sporto aikštynai, o šalia Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos kartu su Lietuvos futbolo federacija įrengtas tarptautinius reikalavimus atitinkantis futbolo stadionas.
Artimiausi mero planai: atnaujinti Babtų, Karmėlavos ir Raudondvario stadionus.
Iki 2022 metų numatyta renovuoti ir Mastaičių baseiną, o šalia Kačerginės ir Zapyškio mokyklų pastatyti priestatus su šiuolaikinėmis sporto salėmis.
Kauno rajonas turi dvi sporto mokyklas. Aktyvus sportinis gyvenimas verda Garliavos sporto centre, Ringaudų pradinės mokyklos sporto salėje.
Kauno rajonas didžiuojasi ne tik rankiniu, bet ir kitomis sporto šakomis: puikūs bokso, kulkinio šaudymo, aerobinės gimnastikos, sportinių šokių atstovų pasiekimai. Garliavos rankininkės – daugkartinės Lietuvos čempionės. Čia taip pat vyksta tarptautiniai 3x3 krepšinio turnyrai.
Esama ir retesnių sporto šakų, pavyzdžiui, laivų modeliavimas, kurį Garliavoje puoselėja Arvydas Overas. Čekiškėje baigiamas įrengti modernus kartodromas, kuriame jau suplanuotos tarptautinės varžybos.
Stadionų atnaujinimo programa padeda vystyti ir populiariausią pasaulyje sporto šaką futbolą. Su jaunimu daug dirba FK „Garliava“ treneriai, Vilkijoje puoselėjamas merginų futbolas. Šiemet Lietuvos futbolo A lygoje mėgina įsitvirtinti Kauno rajonui atstovaujantis FK „Hegelmann Litauen“.
L. Obcarskas kalbėjo apie galimybes tobulinti sporto valdymo struktūrą ir kurti prielaidas aukšto meistriškumo sportininkams ugdyti. Vienas tokių būdų galėtų būti sportinio profilio klasių steigimas kai kuriose bendrojo lavinimo mokyklose. „Labai svarbu į šį procesą įtraukti sporto bendruomenes, nacionalines federacijas, savivaldą“, - kalbėjo viceministras.
Susitikime taip pat kalbėta apie Kačerginės automobilių lenktynių trasos ateitį. Visi sutarė, kad pirmiausiai reikia išpirkti trasoje esantį privatų sklypą ir sukurti efektyvų įmonės valdymą. Kol vyksta teisminiai ginčai su buvusiais valdytojais, Kačerginės lenktynių trasa rūpinasi ŠMSM pavaldus Lietuvos sporto centras. „Nenorėčiau kalbėti apie „Nemuno žiedo“ praeitį ir iki šiol vykusius procesus, man rūpi ateitis ir konkretūs rezultatai“, - pabrėžė L. Obcarskas.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos